problem z odpalenie zipp quantum r po zimie

Witam,
od października nie odpalałem mojego skutera zipp quantum R, który stoi sobie w garażu. Postanowiłem przejść się do garażu by go odkurzyć z pyłu i odpalić. Ku mojemu zdziwieniu skuter mimo że przed październikiem palił od ręki mimo dreptania nogą przez 5-10 minut, aż mnie nogi zaczęły boleć nie chce odpalić. :( Proszę o pomoc jak go odpalić po zimie.
Sprawdzałem świece iskra jest, stare paliwo zostało wylane zalałem świeże skuter nadal nie pali.
Wymontowałem gaźnik by go przeczyścić bo może w gaźniku jest problem ale nie wiem jak się za niego zabrać.

Mój gaźnik wygląda tak być może ktoś coś podpowie.
http://ml0dy007.w.interia.pl/zipp/1.jpg
http://ml0dy007.w.interia.pl/zipp/2.jpg
http://ml0dy007.w.interia.pl/zipp/3.jpg

Dzięki.

Możliwości jest bardzo dużo kolego , jeżeli nie odpalałeś go ani razu od października pierścienie mogły się zapiec i wtedy on nie ma na tyle kompresji aby zapalił ;D Proponował bym zajrzeć . Bo jeżeli gaźnik działał w październiku , a teraz nie działa no to krasnoludki ci w nim nie grzebały ^^ .

dobra rada spawdz świece w piatek z bratem tez probowalem odpalic jego skuter od wrzesnia, iskra po wykreceniu świecy była a gdy wkrecałem nie chcial palic wiec zaminilem świece z mojego skutera i odrazu odpalil ;p zmien swiece nawet jesli po wykreceniu ma iskre ;p powodzenia!

Technik374 napisał:

Możliwości jest bardzo dużo kolego , jeżeli nie odpalałeś go ani razu od października pierścienie mogły się zapiec i wtedy on nie ma na tyle kompresji aby zapalił ;D Proponował bym zajrzeć . Bo jeżeli gaźnik działał w październiku , a teraz nie działa no to krasnoludki ci w nim nie grzebały ^^ .

"pierscienie mogly sie zapiec" ech to ja sie lepiej nie bede wypowiadal ;|

technik974 jesli nie posiadasz skutera 2t to nie wypowiadaj sie w temacie. ja sam posiadam 2t od 2010 roku /lipiec/ i jezdze w najróżniejszych warunkach. Przebieg obecny to ponad 38tys km. w ytym przypadku podejrzewam nie zapieczenie sie pierscieni tylko porzadne zapowietrzenie układu. jezeli skuter stal z pustym bakiem jest mozliwe ze paliwo odparowalo zupelnie. powodem brakyu zplonu moze tez byc wadliwei pracujące ssanie automatyczne gaznika. Diagnoza na teraz to : zalac "recznie" gaziol paliwem skrecic i pokopac do odpalenia. Wyczyszczenie swiecy lub wymiana na nowa i powinno zadzialac

skuter stał z pełnym bakiem bo na zimę nie spuściłem paliwa dopiero dziś spuściłem paliwo do butelki by zalać świeże, jak odpowietrzyć prawidłowo układ ? na ten moment skuter stoi bez gaźnika bo go wymontowałem z myślą przeczyszczenia. Może nie ruszać tego gaźnika skręcić jak było i oddać go na serwis ? skuter mam od czerwca więc jest jeszcze na gwarancji.

KrzysiekP pytanie mam do twojej wypowiedzi co to znaczy zalać ręcznie gaziol paliwem ? możesz jaśniej jestem amatorem w tych sprawach :) którędy lać to paliwo do gaźnika ?

tylko nie serwis! Krzyskowi chodzilo pewnie o to abys do gaznik nalal benzyny recznie np strzykawka. najlepiej wloz gaznik zatlaj reka filtr powietrza i krec rozrusznikiem, na pewno zapali ;)

ok jutro pokombinuje ;) zapcham filtr powietrza gazetą bo ciężko trzymać hamulec :) kręcić nogą i zapchać filtr jednocześnie :)
jeszcze takie pytanie czy odpalając kręcić manetką od gazu czy nie ?

Chodzi o to aby "zassał" :P paliwo, mi szybciej łapał gdy dałem manetke na maxa i zatkałem ręką filtr paliwa. Jeżeli nie zatykasz filtra paliwa np w trasie to lepiej manetki nie ruszać

ok :) zapcham go jakimiś gazetami :) dodam jeszcze że dziś próbowałem samostart pchać przed filtr prosto do gaźnika i też nie pomogło

ml0dy napisał:

ok :) zapcham go jakimiś gazetami :) dodam jeszcze że dziś próbowałem samostart pchać przed filtr prosto do gaźnika i też nie pomogło

U to czekaj powinien zagadać, sprawdź stan świecy i ew. wlej pare krpel benzyny pod świece i spróbuj odpalić.

wlewanie benzyny pod świece też dziś przerabiałem efekt podobny jak z autostartem słychać że odpala i gaśnie :( nawet nie zdążyłem zapchać filtra a już zgasł :( kupię jutro świece może pomoże

Jeżeli łapie no to zrób tak jak mówiłem zatkaj wlot powietrza i kręć rozrusznikiem ;)

ja bym obstawiał pierścienie, i świece. Chyba, że jest jeszcze taka opcja, że w gaźniku zebrała się woda.

Skoro jest kompresja i iskra to znaczy, że problem jest w paliwie lub powietrzu. Zła dawka lub całkiem nie dochodzą. Sprawdź drożność układu paliwowego i powietrznego.

Twój problem wynikł z tego, że w okresie dłuższego postoju paliwo odparowało z gaźnika. To normalne po dłuższym postoju. Zapewne masz kranik paliwa podciśnieniowy (kranik między bakiem a gaźnikiem). On otwiera dopływ paliwa do gaźnika, gdy działa na niego podciśnienie podczas pracy silnika. Gdy gaźnik jest pusty, to niekiedy trzeba się na prawdę sporo namęczyć przy odpalaniu, dlatego najlepszą metodą jest zlokalizowanie wężyka łączącego kranik z gaźnikiem lub jego kroćcem, zdjęcie go po stronie gaźnika i lekkie ssanie za pomocą własnych ust. Jeżeli mamy przezroczysty wężyk lub filtr paliwa, to na pewno zobaczymy, jak paliwko spływa nam z baku do gaźnika. Po tym zabiegu montujemy wężyk po stronie gaźnika i próbujemy odpalić silnik. W Twoim przypadku, gdy wyciągałeś gaźnik ze skutera, to musisz przede wszystkim sprawdzić, czy wszystko zamontowałeś na swoim miejscu (uszczelki, wężyki, itp.).

przed roznymi sposobami typu 5 cm3 szczykawa na tlok benzyny wyjmij
ssanie elektryczne i podlacz do akuma obojetnie gdzie +
max 5 min powinien wycisnac sie zaworek zamykajacy kanal wzbogacania mieszanki jezeli nie wychodzi zacznij od tego potem ewentualnie wyjmnij gaznik i sprawdz czy woda w komorze plywakowej nie utrudnia zaciagniecia paliwa majac na wierzchu gaznik przedmuchaj kanaly kompresorem
wyjmnij wezyk z kolektora ssacego czy gdzie tam go masz np.na obudowie gaznika przed kruccem ssacym i zaciagnij powietrze powinienes otworzyc kranik podcisnieniowy z ktorego ma leciec paliwo
jezeli wczesnij wyjmniesz wezyk dostarczajacy paliwo do gaznika
jezeli to wszystko sprawdzisz powinno zadzialac no chyba ze padla swieca po kilku miesiecznym postoju i pod wplywem kompresji nie dziala a na wierzchu pokazuje iskre

Po co si bawić?.. Jeżeli można zatkać wlot powietrza pokręcił chwile rozrusznikiem i gotowe? A to całe ssanie to szpic na wodę, mam je odłączone i skuter pali na dotyk a stoi w nie ogrzewanym garażu

bartt napisał:

dobra rada spawdz świece w piatek z bratem tez probowalem odpalic jego skuter od wrzesnia, iskra po wykreceniu świecy była a gdy wkrecałem nie chcial palic wiec zaminilem świece z mojego skutera i odrazu odpalil ;p zmien swiece nawet jesli po wykreceniu ma iskre ;p powodzenia!

Twoja diagnoza była słuszna :)
iskra była skuter nie palił czyszczenie gaźnika na nic się nie zdało kupiłem nową świece wkręciłem kopnąłem może 2-3x i zapalił :)

W quantum R -jest tak ze po zimie nie odpali z powodu nie zazsanego paliwa z baku- nalezy zatkac nawet szmatka wlot powietrza do gaznika i pokrecic rozrusznikiem, napewno zagada . Przedtem nalezy najpierw polaczenie filtra z gaznikiem