Problem z odpalaniem ze startera elektrycznego w Zipp Quantum 2T

Witam, jestem posiadaczem Zipp Quantum (rok produkcji: ). Mam problem z odpalaniem silnika w skuterku przy pomocy startera elektrycznego.
Mam świeżutki akumulator, naładowany, a mimo to jest następujący problem: Po naciśnięciu startera, jest próba odpalenia - bezskuteczna, przy kolejnej próbie jest tylko dźwięk naciskanego przycisku i nie odpala Quantum-ek (oczywiście z naciskaniem hamulca). Odpala wyłącznie przy pomocy "kopniaka" i to zwykle dopiero za 2-3 razem. Sytuacja powtarza się przy każdym odpalaniu silnika, zarówno jak jest ciepły jak i zimny. Na czym może polegać problem?

A rozrusznik kreci czy nie?

zippquantum napisał:

A rozrusznik kreci czy nie?

W przypadku gdy kopie to tak, ale przy starterze nie.

Gdy naciskasz hamulec i guzik na kierownicy słychać w ogóle jak rozrusznik pracuje czy jest całkowita cisza ?

słychać takie stukniecie i tyle

A moze starter sie rozwalil>?

zippquantum napisał:

A moze starter sie rozwalil>?

Skuter jeździ, kiedyś, półtora roku temu był wypadek ale został naprawiony :)

Musisz sprawdzić przewody które idą do rozrusznika i przy klamce jak naciskasz hamulec jest w obudowie czujnik może spad przewód albo on się przepalił

A ktoś wie może gdzie w Quantum R znajduje się moduł zapłonowy CDI? Pod podłogą jest tylko aku, pod siedzeniem nie zauważyłem ale moze źle patrzyłem. Help :)

Arczi musisz wykręcić siodło (kluczyk 10) i po przeciwnej stronie umiejscowienia gaźnika prawie przy samym baku paliwa jest cdi

Spoko quaker już znalazłem wczoraj i zapomniałem napisać...ale dzięki ci za info :)

to cykanie wydobywa się z przekaźnika na rozrusznik
jak jest padnięty lub jest za niskie napięcie zamiast dawać prąd na rozrusznik to sobie puka

do pablo74 - miałem kiedyś podobny problem w skuterze 4t i okazało się, że regulator napięcia padnięty przez co aku nie był ładowany i nie trzymał napięcia.

quaker napisał:

do pablo74 - miałem kiedyś podobny problem w skuterze 4t i okazało się, że regulator napięcia padnięty przez co aku nie był ładowany i nie trzymał napięcia.

Regulator napięcia jest sprawny

barteklodz napisał:

to cykanie wydobywa się z przekaźnika na rozrusznik
jak jest padnięty lub jest za niskie napięcie zamiast dawać prąd na rozrusznik to sobie puka

A gdzie jest ten przekaźnik napięcia? Bo nie znam się za bardzo. :)

jak wyciagniesz siedzenie to patrzac od przodu to po lewej stronie
a jesli chodzi o tykanie rozrusznika to wez go odkrec i zobacz czy wirnik w srodku nie jest przepalony
mialem taki problem z 4t bardzo dobra kompresja i nie odpalisz skutera z rozrusznika
ja mam teraz kompresje 14,5 kg na manometrze i wogole rozrusznik nowy ze sklepu ledwie kreci a aku nowy
a z kopki to normalnie bez problemu

Wymieniłem wczoraj rozrusznik (nie tani bo 70zł, ale warto) i za pierwszym razem bez najmniejszego problemu odpala skuterek ze startera elektrycznego, dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :)

siemka mam problem ze starterem w skuterze TOROS raz łapie i kręci a raz cisza co zrobić pomoże ktoś???

sprawdzić co szwankuje i naprawić?