Problem z odpalaniem, skuter 4t silnik, 139qmb. Potrzebna pomoc.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Problem z odpalaniem, skuter 4t silnik, 139qmb. Potrzebna pomoc.

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe mateusz94 mateusz94 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mateusz94
    mateusz94
    Użytkownik

Jakieś 3-4 dni temu ładnie mi palił, dziś gdy chciałem go odpalić odezwał się na jakieś 2 sekundy i zgasł. Skuter był robiony na 90-tkę wymieniłem w nim głowicę, tłok, cylinder, wariator, moduł, dyszę główną gaźnika, rolki, wał karbowy, filtr powietrza i paliwa. Zostało w nim ustawiona wszystko tak jak należy. Mam nim przejechane dopiero 400-450 km, nie był katowany ani przegrzany po tych przeróbkach. Co może byś nie tak?

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Paliwo dochodzi? Iskra jest?

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    mateusz94
    Użytkownik

Iskra jest dobra, paliwo dochodzi.

Kristop
    Użytkownik

A jak kopiesz kopką to czuć opór czy kopka luźno chodzi?

mateusz94
    Użytkownik

Jest czuć, kompresja jest w porządku. Wydaje mi się, że wina leży w gaźniku, zapomniałem ze śruba od mieszanki paliwa-powietrza zgubiła mi się, ale przed tym palił tak jak należy. Chyba będę musiał od nowa cały silnik zrobić 🙁

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Kristop
    Użytkownik

Czyli dobrze rozumiem,że nie masz śrubki o regulacji składu mieszanki, tak?

mateusz94
    Użytkownik

Tak, dobrze rozumiesz. Tak się chwile zastanowiłem i doszedłem do wniosku, że elektrozawór może byś uszkodzony, w bagażniku nie ma oryginalnej przykrywki ( tego spodu, nie wiem jak fachowo się to nazywa) i dałem zamiast jej kawałem plastiku, a że przewodziłem w nim różne rzeczy często dość ciężkie, to mógł się uszkodzić. Dodam jeszcze, że na początku gdy go kupiłem też zbyt dobrze nie palił, a poprzedni właściciel o niego wcale nie dbał.

Kristop
    Użytkownik

Na moje oko to zła mieszanka. A co do elektrozaworu to gdy go odpalałeś, to czy po chwili od uruchomienia schodził na niższe obroty?

mateusz94
    Użytkownik

Tak, po jakiś paru sekundach muszę mu dać gazu bo inaczej gaśnie.

Kristop
    Użytkownik

Czyli coś z gaźnikiem. Jaki kolor ma świeca?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie