Problem z odpalaniem na starter Benzer Syracuse 4T

Witam niedawno zakupiłem skuter marki Benzer Syracuse 4T kompletnie dojechany zatarty ale kupiłem cylinder tłok mechanik zrobił. Mam dokładnie problem z odpalaniem przy starterze jak wciskam guzik rozrusznik kręci ale jak by nie wystarczająco ponowne próby to samo dopiero po 5 min jak próbuję odpalić kręci 5-7 sek i odpali puszcze gaz i gaśnie. Drugi raz próbuję odpalić to akumulator jest już rozładowany ale próbowałem na innym akumulatorze tak samo kręci kręci ale jak by nie może odpalić 2 raz

Masz nowy cylinder,niedotarty,proponuję przejechać 30 km wymienić olej i tak około 100 km objawy powinny minąć..Jeśli nie ,to dopiero kombinuj.
Też się tak męczyłem,ale teraz nie żałuję,po 100 km wszystko działa ok..

rjc teraz kolejny problem taki zatarty tłok powiem tak jeżdzę po ulicach ogólnie. Teraz ten mechanik tak mówi że " a nie działa starter bo instalację trzeba wymienić a tłok bez tylnego błotnika jechałeś zassał piach porysował tłok aż pierścień pękł"
A co do nowego cylindra ja miałem już nowy skuter i odpalał normalnie. Pozatym nowy cylinder nowy tłok 75 cm a max prędkość 50 km/h może też dlatego że tłumika niemam sam wydech tylko nie wiem

Tłumik musisz mieć,jak cię sąsiad poda na policję,to Cię ładnie skasują,a koledzy co Ci zazdroszczą będą mieli ubaw..no i jazda bez tłumika to nie szpan,tylko głupota.
Zobaczysz jak chodzi z tłumikiem i dopiero po jakiejś stówie reguluj,pamiętaj na dotarciu najważniejsze jest pierwsze 30 km i wymiana oleju.
Jeśli chodzi o instalację elektryczną to sprawdź wszystkie zaciski i dokręć ,przyjrzyj się czy nie są "czarne"(zwarcie).Czasami czuć palonym plastikiem.
Wymiana startera dużo nie kosztuje,ale zanim bym go kupował,sprawdziłbym przyrządem czy działa,podobnie jak instalację.
czy nie ma przebić..
Przed dotarciem nie jeździj 50 to i tak za dużo..
Rób wszystko spokojnie,nie denerwuj się..pamiętaj,tylko spokój może Cię uratować..

ciekawi mnie piach jak w tłoku się znalazł

po prostu,ktoś miał Ciebie dość i Ci wsypał garść,następnym razem wsypie cukru do baku,albo rozciągnie drut i skończysz w szpitalu..
Tak czy siak,ktoś Ciebie nie lubi..