PROBLEM Z ODPALANIEM NA ROZRUSZNIK

Witam, posiadam zzip baotian bt49qt-9, na kopa pali za pierwszym strzałem ale z rozrusznika czasem łapie a czasem jest tak jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=lxojM9l2ET0, dodam ze wstawiłem nowy akumulator VARTY, rozebrałem rozrusznik i bendix i nie znalazłem tam nic co mogłoby powodować te problemy. chyba ze bendix przepuszcza ale nie wiem jak to sprawdzić

miałem taki sam problem

mam tak samo u siebie czasem , podładuj akumulator i sprawdź czy jest poprawa, bo gdy akumulator jest słaby i rozrusznik wolno się kręci to bendix nie da rady się wysunąć.

Lukario napisał:

mam tak samo u siebie czasem , podładuj akumulator i sprawdź czy jest poprawa, bo gdy akumulator jest słaby i rozrusznik wolno się kręci to bendix nie da rady się wysunąć.

bendix nie wysunie sie, gdzie ten bendix jest?

DooOminO napisał:

Lukario napisał:
mam tak samo u siebie czasem , podładuj akumulator i sprawdź czy jest poprawa, bo gdy akumulator jest słaby i rozrusznik wolno się kręci to bendix nie da rady się wysunąć.

bendix nie wysunie sie, gdzie ten bendix jest?

u ciebie jest to inaczej zrobione

ucieło mi opis wiec koncze - aku jest nowe VARTA, rozebrałem rozrusznik i wyjełem bendix i wszystko wyglada ok chyba ze bendix nie pracuje jak trzeba, rozrusznik po podpieciu do aku kreci jak szalony

a może żeby rozwalone w bendiksie.

Umnie też tak jest czasami. Nie należy się tym zbytnio przejmować.

tyle ze u mnie nie idzie zapalic na starter juz tylko z kopa

Rozrusznik nie ma prawdopodobnie dobrej masy i cały problem

Też tak mam i ostatnio popukałem DELIKATNIE gumowym młotkiem po obudowie od rozrusznika i co odpalił... ;D Spróbujcie może u was też pomoże :D

Sprawdź czy bendix się wysuwa, możesz to zrobić trzymając go w ręku i kręcąc większą zębatką.

Warto by również sprawdzić czy przekaźnik rozrusznika jest sprawny. Pisałeś, że po podpięciu bezpośrednio do akumulatora rozrusznik kręci dobrze. Warto by sprawdzić, jak rozrusznik pracuje normalnie podłączony, ale z pominięciem przekaźnika. W ten sposób dowiesz się czy przekaźnik nie jest zepsuty.

Przy próbie rozruchu słychać tylko "pykanie"? Jeśli tak, to bardzo możliwe, że to właśnie przekaźnik się zepsuł.

A GDZIE ZNAJDE TEN PRZEKAZNIK?

przekaźnik rozrusznika to przycisk ktory naciskasz by odpalic skuter

SPANDZBOB napisał:

A GDZIE ZNAJDE TEN PRZEKAZNIK?

Przewód od rozrusznika jest połączony z przekaźnikiem.

Przekaźnik wygląda tak: http://www.skuterfan.pl/przekaznik-rozrusznika-4t,id182.html - ze zdjęciem pewnie łątwiej będzie Ci szukać.

I nie krzycz, dam radę przeczytać nawet jesli napiszesz normalnie.

Sorki za duze litery, czy jest jakissposób by sprawdzic czy przekaznik jest ok, czy poprostu najlepiej wymiana przekaznika a jak nie pomoze to wymiana bendix-u

jezeli jest zjeb.. to przy probie odpalenia nie bedzie takiego "dygniecia"

Ja bym dobrego bendixa wraz z tulejkami zmienił , u nas ten zabieg zlikwidował coś takiego.

dobry to jaki? bo podejrzewam ze i tak wszystkie one tak i skutery made in chinol, dajcie jakieś namiary za rozsądne pieniądze

a słuchajcie w która strone powinien krecic rozrusznik, bo chyba w tym teraz problem bo kreci w lewo i bendix pracuje na luzie, mozliwe w ogóle zeby zmienic kierunek krecenia rozrusznika?