Problem z odpalaniem i czarna swieca.

Witam mam w posiadaniu skuter toros el loco od pewnego czasu ciazko odpala z zimnego silnika z ciepłego troche lepiej na forum przeczytałem ze moze to byc wina zle wyregulowanego gaznika wiec sprawdziłem swiece i ma ona kolor czarny. wiec mam pytanie czy sróbkę od regulacji mieszanki wkrecac czy wykrecac (w prawo czy w lewo) jet to japonski gaznik.
Z gory dziekuje za pomoc;)

Jezeli świeca jest czarna, mokra to musisz zmniejszyć ilość paliwa w mieszance. Zmniejszasz wkrecajac śrubke od mieszanki.

Dzieki za odpowiedz zobacze czy pomoze a jezeli obroty spadna to przykrecic te srobke od obrotow tak?

Jeśli będzie taka potrzeba to wyregulij obroty.

Zmniejszasz wkręcając? Akurat u mnie jest odwrotnie. No ale gaźnik też jest inny...

No ja jak u siebie regulowałem Gaznik to wkrecają śrubke od mieszanki zmniejszałem ilość paliwa. No ale tu nie zostało dokładnie sprecyzowane czy to 2t czy 4t.

Jest to 4t gaznik japonski

no to wychodzi że jest tak samo jak u mnie. musisz wkrecic śrubek od mieszanki ( tą z boku gaznika) tak aby świeca miała kolor brązowy zwany kawa z mlekiem.

A około ile obrotów musze wkrecic (śrubką) i czy ten problem z odpalaniem ustapi?

Wkrecaj po około 1/4 obrotu, jeśli świeca zacznie powoli przypominac kolorem kawę z mlekiem to potem zacznij dokładniejszą regulacje. Pamiętaj też o odpowiednim ustawieniu wolnych obrotów.

A po ilu ok. km się zabarwia czy to muszą być dłuższe przejażdżki?

zrób sobie krótką przejażdżke taką około 3 minut i powinno starczyć.

ok dzieki za pomoc ;)

Nie no, trochę dłużej. Nawet kilkanaście kilometrów. I to nie na wolnych obrotach. Ja po prostu znajduję moment kiedy rusza mi najdynamiczniej i już jest wtedy dobrze.

Witam ponownie;)
Po waszych radach przez kilka dnie było ok skuter odpalał na dotyk i z pierwszego kopa ale ostatnio znowu ciężej zapala i gdy zwalniam wolno schodzi z obrotów od 20km do 0 km czy znowu regulacja gazika czy coś innego?