Problem z odpalaniem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    dominik0016
    Użytkownik

Witam
    posiadam skuter peugeot vivacity 70cm. Mam taki problem że skuter podczas jazdy czasem się dusił i mulił (spadały mu obroty, chodził tak jak by stał) gdy dodawałem gazu nic się nie działo ale po kilku sekundach wszystko wracało do normy, aż pewnego razu po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów zaczął się dusić i zgasł i nie mogłem go odpalić. Rozebrałem gaźnik i przeczyściłem ale to nic nie dało. Zauważyłem że gdy rozkręcałem gaźnik nie było w nim paliwa (podczas poprzednich czyszczeń gaźnika zawsze znajdowało się w nim paliwo).
    Po zamontowaniu gaźnika skuter nie odpalał, i nie zaciągał paliwa do gaźnika, w sklepie powiedzieli mi że padł elektrozawór ssący i dlatego nie zaciąga paliwa do gaźnika, kupiłem nowy elektrozawór ssący i zamontowałem ale to nic nie pomogło. Przewody paliwowe są drożne bo gdy wciągam powietrze z jednego wężyka to drugim leci paliwo. Już nie wiem co mam robić, bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów, będę bardzo wdzięczny.

DooOminO
    Użytkownik

Kranik podciśnieniowy sprawdź.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

dominik0016
    Użytkownik

A gdzie ten kranik podciśnieniowy jest? Jak go sprawdzić?

Vezyr
    Użytkownik

Pod bakiem 😀 Dmuchając w jeden otwór, powinien zaciągać innym i wypuszczać następnym 😀 Mam nadzieję, że zrozumiałeś, będzie miał 3 wejścia 😛

dominik0016
    Użytkownik

No to ten kranik działa bo jak dmucham do jednego przewodu to paliwo leci drugim przewodem

DooOminO
    Użytkownik

nie dmuchasz tylko ssiesz 😉

mancur
    Użytkownik

😀

Vezyr
    Użytkownik

Haha no ta, pomyliło mi się, musi być podciśnienie, dobrze że Domino błąd zauważyłeś xD

dominik0016
    Użytkownik

Ojj no dobra nie czepiajcie się. Pomoże mi ktoś? Jaka może być przyczyna że skuter nie odpala?

DooOminO
    Użytkownik

przecież napisałem jaka może być przyczyna braku paliwa a Vezyr Ci opisał gdzie to jest..

Kisiu1981
    Użytkownik

Zdejmij przewód doprowadzający paliwo do gaźnika i przyjrzyj się uważnie króćcowi. Czy wystaje z niego biała rurka? Jeśli tak to ją wyjmij. Być może masz to co ja w tamtym roku.

Często w gaźniku (właśnie w tym króćcu pod wężem doprowadzającym paliwo) jest rurkowy filtr paliwa. Jego trzeba też czyścić, bo szybko się zapycha. Ja miałem taki przypadek u siebie.

dominik0016
    Użytkownik

Dzięki Kisiu1981 zobaczę czy ta rurka tam jest. AD DooOinO nie zgrywam deblia. Jeśli umiesz czytać to przeczytał byś wyżej że napisałem że ten kranik działa bo jak wciągam powietrze z jednego wężyka to paliwo leci drugim weżykiem

DooOminO
    Użytkownik

Dmuchasz?

dominik0016
    Użytkownik

Wciągam powietrze przez ten wężyk od podcisnienia i leci paliwo wężykiem od paliwa

DooOminO
    Użytkownik

Wciągasz teraz to ma ręce i nogi.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button