Problem z nowym licznikem w PRO 50

Witam zakupiłem nowy licznik wyskalowany do 160 na allegro do Zippa Pro 50. Lecz mam problem po zamontowaniu go, kontrolki od biegu N, świateł długich, kierunków nie swiecą. Tak samo jest z wskaźnikiem biegów że nie działa. Dodam że jak nacisnę starter to zapala się kontrolka biegu N a jak puszcze to gaśnie. Jak włączam światła z przełącznika to nawet nie podświetla się licznik. Akumulator był nowy kupowany w lipcu firmy Varta więc jest na pewno naładowany i sprawny. Co zrobić aby ten licznik działał prawidłowo ? Pozdrawiam

podłączyć prawidłowo, wszystkie styki pewne i na właściwych miejscach

Przepraszam że się wtrącam ale po co kupować do 50ccm licznik wyskalowany do 160km/h?

dla lansu:D i problrmow z drogówką:D

To ja mam jakieś inne postrzeganie lansu a nie jestem jeszcze geriatrykiem jak Arasz :D tylko młodym ludziem a co ważniejsze pięknym xD

i skromnym też. nie zapominaj zawsze tego podkreślić. bez tego obraz nie jest kompletny.

Dzięki Wombat za uzupełnienie mojego opisu :D

Wombat - obie kostki są podpięte na pewno lecz mam wątpliwości czy czasem kable w kostce od licznika nie są inaczej ułożone niż te co są w instalacji.

Krupek - Kupiłem nowy licznik ponieważ w moim obecnym przestało działać kilka rzeczy. A kupiłem taki a nie inny dlatego że był w podobnej cenie do seryjnego. I poza tym mam silnik 110 więc może do połowy skali wskazówka się wychyli ;)

Ale wiesz że przy komtroli motoroweru pierwsze co to patrzy nalicznik i jak go zaniepokoi to się birze za reztę.

No ok dzięki za przestrogę ale wie ktoś co zrobić z tym licznikiem aby działał tak jak należy ?

pozaminiać w kostce przewody tak aby były przwidłowo do tej przy moto [metoda prób i błędów]

tak jak napisałem od razu - styki pewne i na właściwych miejscach.
skoro nie masz schematu licznika musisz go otworzyć i sobie narysować gdzie idzie który kabel. Bierzesz schemat od motora i rzeźbisz. Potem wiadomo że kabla idącego od czujnika w zbiorniku nie podpinasz tam gdzie jest podświetlenie.. itd. tylko we właściwe miejsce.
Tak podepniesz większość a resztę już musisz wyczaić.
Liczniki mogą się wewnętrznie różnić więc jakieś pojęcie o elektryce trzeba mieć żeby to dostrzec i ogarnąć.

Ma ktoś może taki schemat instalacji ? Ja nie mogę go znaleźć :/ Z góry dzięki za pomoc