Problem z motorem przy dłuższej jeździe gaśnie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Problem z motorem przy dłuższej jeździe gaśnie

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ernierni8 ernierni8 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ernierni8
    ernierni8
    Użytkownik

Włożyłem cylinder i tłok 70cc kupiłem go na allegro najtaniej za 120 zł i motor idzie ładnie 90 km/h ale przy dłuższej jeździe z taką prędkością zaczyna coś brzęczeć i brakuje mu mocy i nagle gaśnie przy 60-90 km/h co może być przyczyną. Wydaje mi się że silnik się przegrzewa bo kiedy trosze się ostudzi to można go odpalić i po dłuższej jeździe to samo.

Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

Sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie w poście.

Szlachta w korkach nie stoi ; d

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    ernierni8
    Użytkownik

A co mam zrobić żeby się nie przegrzewał ???

Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

Robić przerwy jakieś 10-15 minut. Albo zamontuj sobie chłodnicę, ale to więcej roboty 🙂

Szlachta w korkach nie stoi ; d
    ernierni8
    Użytkownik

A mozna odkrecic plastiki od cylindra i to da coś ????
    Nie znam się dobrze na chłodzeniu skuterów ale wydaje mi się że jest chłodzony od strony zapłonu a jak bym dał tam jakiś wlot powietra to coś da ????

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Hastus
    Hastus
    Użytkownik

Na pewno też miałem taki problem w mojej CBR tylko to było 120-10 POtem kupilem cylek 180 + stozek i wal wzmocniony + nowe łozyska, zrobiłem tak jak ty tu napisałeś i z górki 190 aler duuuzej na płaskim max 176 POZDRAWIM

Zdjęcie profilowe MrJakub654
    MrJakub654
    Użytkownik

Słuchaj, taki cylinder, który kupiłeś za 120zł to się do niczego nie nadaje, daje moc i prędkość, ale nie wyrabia z temp. gdyż nie ma zbyt dobrego chłodzenia, jeżeli wym. już cylinder, to tak samo mogłeś zawory wyregulować, tłok zmienić, zależy jaki masz silnik, to dopasować szlif, kupiłeś tanio, to masz efekty.

Zdjęcie profilowe MrJakub654
    MrJakub654
    Użytkownik

Ja za roxa dałem 4700zł, w stanie bdb, tzn. plastik jeden był porysowany, ale nie zbyt mocno, dlatego facet trochę opuścił z ceny, silnik w stanie wręcz idealnym, przebieg 5000tys. km, katowany nie był, nie ma takich śladów bynajmniej, nowe opony, hamulce, świeżo po regulacji, nowy gaźnik, wszystko ze sobą spasowane, nic nie trzeszczy, nic nie lata, wszystko śmiga.
    V-Max: 131 Km/h
    Przyspieszenie: 0- 50: 5.16s
    BRAK MUŁA, startuje od 5tys. obrotów, nic nie przymula, tak samo się zbiera za każdym razem, bdb chłodzenie, nie ma problemu z jazdą.
    Kupiłem za 4700, włożyłem 200zł ( mechanik i olej ) i jeżdżę.

ernierni8
    Użytkownik

Czyli mam kupić cylinder np ze stage6 z aluminium i jakiś gaźnik 19 mm

Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

obudowę cylindra zostaw w spokoju
    silniczek woła o więcej mieszanki
    zainwestuj w większy gaźnik, 17-19mm

Kymco B&W 170
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie