Problem z loncinem 200 4T

Witam mam loncin 200 4T
Mam problem ponieważ motor nie może wkręcić się na obroty, przerywa i strzela z wydechu. Miałem taki problem, wcześniej winowajcą był brudny bak, wymyłem wymieniłem kranik, wszystko śmigało, około tydzień i znów to nawróciło(teraz jeszcze gorzej), pomyślałem że może jednak słabo wyczyściłem bak i rzeczywiście tak było, po tym razem dokładnym umyciu baku i przeczyszczenia gaźnika, filtra, kranika i wszystkich wężyków, nie przyniosło to już żadnego efektu. Zaczął tak pracować podczas spokojnej jazdy.

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=pfPVIj3vkUc
(strzelające blaszki w tle to ochrona wydechu nie przykręcona :slight_smile:

Po filmiku widać, że ewidentnie przerywa z braku paliwa. Coś chyba nie dokładnie wyczyściłeś gaźnik ?

Czyściłem go dwukrotnie, i raczej syf z baku nie mógł i tak się dostać bo na drodze był jeszcze czysty filtr paliwa

No to czeka Cię sprawdzenie zaworów i ich luzów

Zawory myślę że na pewno, ale może też pomoże podniesienie iglicy?

Iglicą zwiększasz ilość paliwa w mieszance, jeżeli wcześniej było ok to podniesienie iglicy raczej nie pomoże. Sprawdź luzy zaworowe i gniazda zaworowe czy nie są wypalone

Zawór ssący daj na 0.10 wydechowy 0.15. Luz oczywiście ustawiaj za pomocą szczelinomierza :slight_smile:

Zwiększyłem iglicą ilość mieszanki, motor teraz przerywa tylko na najwyższych obrotach. Więc zostały zawory?

Zacznij od zaworów.