Problem z loncinem 200 4T

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #676085
    Filipp Popiel
    Uczestnik
    • 7
    • 25Postów:

    Witam,
    posiadam loncin 200, po remoncie odpalił, lecz silnik chodzi na wysokich obrotach, (nie na najwyższych, gdzie może tak być po remoncie i trzeba szybko zgasić), zawory były regulowane dwa razy 0.15-0.10 / Gaźnik dwa razy czyszczony i nic to nie zmienia (rolgaz się nie zacina, ssanie wyłączone), po prostu albo chodzi na takich wyższych i się grzeje szybko, albo puszczam gaz i zaczyna gasnąć. Czy może to jakaś regulacja śruby mieszanki? Po wyczyszczeniu wykręciłem ją o 1.5 obrotu.

    #676093
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to wykręć o 2,5 obrotu i od tego punktu reguluj. To nie jest tak że to ma być “na sztywno” tyle albo tyle.
    Najczęściej producent silnika/gaźnika podaje jaki jest “wyjściowy” zakres do regulacji. U mnie to jest np 1.7 obr a nie 2.5
    Ale to i tak jest dopiero punkt wyjścia do regulowania.
    U ciebie zachowuje sie własnie tak jakby miał albo za mało paliwa albo nieszczelny dolot (wiec zasysa więcej powietrza i ma za mało paliwa) – wiec skutek bardzo podobny. Pamietaj że uboga mieszanka to też zbyt wysoka temperatura spalania – co jest niebezpieczne dla silnika

    #676103
    Szumek811
    Uczestnik
    • 19
    • 1 097Postów:

    U mnie punktem wyjścia dla regulacji są 4 obroty i dopiero od tego się reguluje. Weź sobie np paliwo do spryskiwacza i rozpyl w okolice króćca ssącego, jeżeli obroty się zmienią to szukaj nieszczelności dolotu. Miałem taką sytuację, że za nic nie mogłem wyregulować gaźnika, winna okazała się uszczelka pokrywki przepustnicy…zwyczajnie jej nie było i były cyrki. I tak jak kolega wyżej wspomina to wysokie obroty i szybkie grzanie się silnika to objaw zbyt ubogiej mieszanki. Chciałbym Ci tylko nadmienić, że iglica również służy do regulacji silnika 😉

    #676125
    Filipp Popiel
    Uczestnik
    • 7
    • 25Postów:

    Wykręciłem śrubkę mieszanki sporo i pomogło, lecz to nie to samo jak przed remontem

    #676128
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    pomogło na co? napisz coś.

    #676133
    Filipp Popiel
    Uczestnik
    • 7
    • 25Postów:

    Nie wchodzi na takie wysokie obroty, w efekcie nie grzeje się aż tak

    #676134
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    czyli kierunek jest słuszny tylko za słabo. kombinuj dalej, zmieniaj dysze..itd reguluj jednym słowem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button