Problem z linką gazu

Witam posiadam Junaka 901 (silnik 139fmb gaźnik PZ20), mam problem z linką gazu(jest chyba za krótka, ale nigdy naprężona) . Polega on na tym że przy mocnym skręcie w lewo gaśnie, a analogicznie mocno w prawo wchodzi na obroty. Mam tak od nowości, jednak nie sprawiało mi to problemu ponieważ przy jeździe się tego tak nie odczuwa. Jednak przy wolnych ostrych skrętach jest ciężej. Teraz jednak motorem ma jeździć ktoś inny i trochę ma z tym problem.
Dodam że linka nie ma oporów- serwisowałem ją. Oraz próbowałem ją inaczej puszczać, oraz podwiązywać taśmą czy to trytkami, trochę się pokombinowałem. dekielek od gaźnika też dobrze jest zamocowany.

Miał ktoś z takim lub podobnym problemem do czynienia?
co mogę zrobić by zażegnać problem?

linke masz za krótką i do tego regulowałes gaźnik w stanie lekkiego napięcia linki - stad skrecając odpuszczasz gaz" i gaśnie

Sprawdziłem linkę ma długość taką jak oryginalna. widziałem na jednym poradniku że gostek miał odwrócony gaźnik tzn. filtrem do kierunku jazdy. pomyślałem że spróbuje tego patentu. Zmniejszę tym samym delikatnie długość jaką linka musi pokonać.
A dodatkowo może pomoże to w przepływie powietrza do gaźnika.( minus jest jedynie trochę śmieszny wygląd :slight_smile: )