Problem z linką gazu

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #642756
  a1801
  Uczestnik
  • Postów: 7

  Witam posiadam Junaka 901 (silnik 139fmb gaźnik PZ20), mam problem z linką gazu(jest chyba za krótka, ale nigdy naprężona) . Polega on na tym że przy mocnym skręcie w lewo gaśnie, a analogicznie mocno w prawo wchodzi na obroty. Mam tak od nowości, jednak nie sprawiało mi to problemu ponieważ przy jeździe się tego tak nie odczuwa. Jednak przy wolnych ostrych skrętach jest ciężej. Teraz jednak motorem ma jeździć ktoś inny i trochę ma z tym problem.
  Dodam że linka nie ma oporów- serwisowałem ją. Oraz próbowałem ją inaczej puszczać, oraz podwiązywać taśmą czy to trytkami, trochę się pokombinowałem. dekielek od gaźnika też dobrze jest zamocowany.

  Miał ktoś z takim lub podobnym problemem do czynienia?
  co mogę zrobić by zażegnać problem?

  #642761
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 942

  linke masz za krótką i do tego regulowałes gaźnik w stanie lekkiego napięcia linki – stad skrecając odpuszczasz gaz” i gaśnie

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #642781
  a1801
  Uczestnik
  • Postów: 7

  Sprawdziłem linkę ma długość taką jak oryginalna. widziałem na jednym poradniku że gostek miał odwrócony gaźnik tzn. filtrem do kierunku jazdy. pomyślałem że spróbuje tego patentu. Zmniejszę tym samym delikatnie długość jaką linka musi pokonać.
  A dodatkowo może pomoże to w przepływie powietrza do gaźnika.( minus jest jedynie trochę śmieszny wygląd 🙂 )

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button