Problem z łańcuszkiem rozrządu po wymianie cylindra na 72cm3. Zumico gr 600.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Problem z łańcuszkiem rozrządu po wymianie cylindra na 72cm3. Zumico gr 600.

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  radek6469 7 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #101794 Odpowiedź

  radek6469
  Użytkownik
  • Postów: 10

  Otóż wymieniałem cylinder z kumplem i po wymianie, ustawieniu rozrządu, zaworów, przykręceniu wszystkiego. Próbowaliśmy go odpalić. Pokręcił trochę na rozruszniku po czym łańcuszek rorządu się zaciął do tego stopnia że nie dało się ruszyć kołem na biegu ani kopakiem (na kopaku można było stanąć a on nawet nie drgnął) a wiedzieliśmy że chodzi o łańcuszek ponieważ jak odkręciliśmy głowice to po szarpnięciu nim się odblokowało i można było kopakiem ruszyć. Tłok pierścienie i cała reszta idealnie pasuje. Co mogło się tam stać? Co mam z tym zrobić ? Dodam jeszcze że próbowaliśmy po raz kolejny to składać wszystko ustawiać i za każdym razem tak się działo :(. Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi 🙂 Chodzi o motorower zumico gr 600 z chińskim silnikiem 139fmb.

  #102115 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe genbi
  genbi
  Użytkownik
  • Postów: 14

  sprawdz jeszcze raz ustawienie rozrządu.

  znaczek na zębatce ma się pokrywać z znaczkiem na głowicy gdy znaczek T na magnecie jest centralnie w tym “okienku” na pokrywie bądź pokrywa się z oznaczeniem na karterze.

  Miałem tak samo, kopnąć się nie dało a kołem na 4-biegu ruszyć nie mogłem chyba ze cofnąłem i dopiero zakręciłem. (tłok opierał się na zaworze)
  po ustawieniu rozrządu nie miałem już z tym problemu.

  Benzer Yankee “JANKES” 🙂
  Czarny
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #102139 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe agentmb
  agentmb
  Użytkownik
  • Postów: 295

  Na pewno dobrze ustawiłeś naciąg łańcucha rozrządu? Opis sugeruje, jakby łańcuch był zbyt mocno naciągnięty, a regulator naciągu zbyt mocno wysunięty.

  #102323 Odpowiedź

  radek6469
  Użytkownik
  • Postów: 10

  Ej a najprawdopodobniej teraz sobie to zczaiłem że stara głowica nie pasuje i tłok o zawory nawala. Sory za zamieszanie. Myślałem że stara głowica pasuje bo kumplowi pasowała w benzerze shafcie ale u mnie nie, stwierdził tak dobry mechanik 🙂 to może być to?

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Problem z łańcuszkiem rozrządu po wymianie cylindra na 72cm3. Zumico gr 600.
Informacje o Tobie: