problem z kierunkowskazem

witam

mam problem z kierunkowskazami , tzn gdy włączam prawy kierunek to przycisk nie chce się zatrzasnąć w prawej pozycji i muszę go cały czas trzymać w prawej pozycji by zasygnalizować chęć zakrętu w prawo co bywa czasem kłopotliwe i denerwujące , chociaż czasami załapuje, takiego problemu nie mam z lewym kierunkiem a to ten sam przycisk tylko że przesuwasz go w lewo , jak myślicie co mogło się stać i co ewentualnie należało by wymienić ?
mój skuter to yamaha cygnus 2009

Obawiam się że musiało coś w włączniku pęknąć z tego mechanizmu
, wtedy do wymiany, najwyżej możesz przeczyścić i nasmarować, ale nie wiem czy to coś da

mam tak samo ostatnio i jest to wina przełącznika

Panie sprawdzs sobie włącznik .. moze na deszczu stał i sie cos zepsuło..

krzysiek ale ja mam to od dłuższego czasu, poza tym światła działają normalnie , normalnie migają , tylko po prostu przycisk się nie blokuje w prawej pozycji a za to w lewej normalnie , dodatkowo dodam że czasami , jak bardzo delikatnie i z wyczuciem wsuwam prawy to i załapie ale w czasie jazdy nie mam na to czasu i wyczucia więc musze go trzymać w prawej pozycji by sygnalizowało a to jest po prostu niewygodne , może jakiś mały plastik w przycisku po prawej stronie się złamał i nie zatrzaskuje właściwie , jak będe miał czas to rozbiore przedni panel