PROBLEM Z ISKRA W SKUTERZE BRAK JEJ FERRO 606 2T

Mam problem ze skuterem był w nim moduł tuningowy zespawalo mi ostatnio swiece myslalem ze to wina modułu znalazlem na internecie orginalny modul do tego modelu silnika i go wsadziłem po odpaleniu skutera po dodaniu gazu strasznie przerywał i nagle zgasł i juz nie zapalił wiec włożyłem ten modul co w nim był i działał i skuter nadal nie odpala wiec sprawdzam iskre nie ma jej wiec zaczeło sie szukanie problem u po kablach do niczego nie doszedłem wiec kupiłem nowa cewke nic nie pomogło kupiłem iskrownik dzisiaj zamontowalem i nadal to samo brak iskry do modułu nie dochodzi prąd i do cewki tez a iskrownik daje prad na polaczeniu do instalacji i tam gdzieś traci prąd Juz sam nie wiem gdzie szukać przyczyny co znim robić jeszcze jest taki problem ze ten iskrownik co mi sprzedali w serwisie jest z 6kablami a tam ten był z 5kablami i ten 1 kabel jest nie podpiety bo nie ma go gdzie podpiąć i do czego jest ten 3 kabel ? mógł by mi ktos dać schemat tego jak to podłączyć ? co Myslicie o tym ? Ilość cewek 7 nowym i tak samo starym rozni sie tym ze jest jeden kabel wiecej model nowego iskrownika 3xg tak na nim pisze

Suma wszystkich strachów, ale grunt, że cokolwiek już z tym sam ogarniasz. Albo i nie. ;-)