Problem z glowica halasuje uklad wydechowy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Problem z glowica halasuje uklad wydechowy

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe agentmb agentmb 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe driver
    driver
    Użytkownik

Witam. Posiadam skuter firmy „ZIPP” „STEED 50” mam problem z głowicą tzn. hałasuję układ wydechowy czy jest jakiś sposób żeby to naprawić czy trzeba kupić nowa??. Proszę o szybka odpowiedz:)

Z góry dzięki za odpowiedz:)

Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

Sprecyzuj, co masz na myśli pisząc że „hałasuje”. Coś brzęczy? Czy może po prostu pracuje głośniej niż dotąd?

Sprawdź czy nie wydmuchało uszczelki wydechu. Zawory są poprawnie ustawione?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe driver
    driver
    Użytkownik

Pracuje głośniej.

Chodzi głośniej nawet jak zmieniłem wydech na drugi i dałem uszczelki. Jest uszczelka zawory są dobrze ustawione: na wlotowym 0.2 na wylotowym 0.1 z tego co wiem i mówili mi koledzy jest dobrze. Układ wydechowy gdy schodzi z obrotów to strzela i hałasuje strasznie. Ale jeden plus to słychać że się rozpędza:)

Jest zmieniony tłok na osiemdziesiątkę i czy to może też ma jakiś wpływ na to??

Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

wlotowy ma mieć 0,5mm a wylotowy 0,6 nie słuchaj kolegów

Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Nie słuchaj Fubu2PL bo jak widzę nie ma pojęcia o niczym,a na pewno już nic nie wie na temat luzów zaworowych.Luz na zaworze dolotowym powinien wynosić 0,05 mm a zaworu wylotowego 0,06 mm.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe driver
    driver
    Użytkownik

Zawory mam ustawione na wlotowym 0.05 a na wytolowym mam 0.06 i dalej hałasuje.

Zdjęcie profilowe dargal
    dargal
    Użytkownik

W moim chinolu też strzelał gdy schodził z obrotów, ale była za bogata mieszanka.Opuściłem o jeden ząbek iglicę wyregulowałem gaźnik i po kłopocie.

dargal
    Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

driver napisał:

Pracuje głośniej.

Jest zmieniony tłok na osiemdziesiątkę i czy to może też ma jakiś wpływ na to??

Może mieć wpływ, z większym cylindrem musi pracować głośniej. Nie wiem co prawda, jak głosno teraz pracuje, ale jeśli nie budzi całego osiedla, to nie jest źle.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie