Problem z Generic Xor LC

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Problem z Generic Xor LC

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #223966 Odpowiedź

Anonimowy

Witam mam kilka pytań dotyczących mojego skutera. Mianowice przerobiłem silnik genica (taki sam jak cpi/keeway) na LC (chłodzenie cieczą) nie jest to łatwa sprawa bo trzeba wyszywanko przerabiać nic do siebie nie pasuje i wogule. W podpisię jest napisanie co wymieniłem:) A teraz pytka.
    1. Oczywiście jest wyrzucony dozownik i robię mieszankę 1:50 z oleju Mobil Racing 2T mimo to nawet po zagrzaniu olej mocno kopci i po przejażdżce pojawia się dużo czarnych kropel nie spalonego oleju (czy olej może nie przeterminować).
    2. Silnik ma bardzo dziwną charakterystykę na niskich obrotach mało mocy dopiero jak się wkręci to idzie jak p***bany czy może być to z prowidowanie przerwą tłok-głowica(cylinder jest do minarelli)
    3. Czy cylinder może być przytarty mimo że pali od pierwszego i przy regulacji jestem wstanie ustawić bardzo niskie i stabilne obroty i kompresja na poziomie 8 i to miećrzona bez zaworu i wydechu.
    4. Czy powinien chcieć tak duże dysze jak 100 na seryjnym filtrze ale odblokowanym a na stożek Revo-s chętnie by wziął 110.

Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂

#223967 Odpowiedź

Anonimowy

mieszanka 1:50? na jeden litr lejesz 50ml oleju?
    Komprecha jest jeszcze w normie,
    Może ci cięgnie lewe powietrze i przez to taka duża dysza.

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #223968 Odpowiedź

Anonimowy

Szympa napisał:

mieszanka 1:50? na jeden litr lejesz 50ml oleju?

1:50 mysl (1l oleju na 50l paliwa) jak 70ccm to 1:33 lej jak seria to dobrze lejesz… Kopci ? moze za duzo paliwa dostaje? wymien swiece oszczelnij wszystko i wyreguluj na mniejszej dyszy

#223969 Odpowiedź

Anonimowy

bez przesady chłopak na olej nie urobi ;d 1:40 styknie w zupełności za czasów kiłeja lałem mieszanke 1:40 i było git mojego kumpla matrix na polini sport to dostawał olej z dozownika i git było nic nie dolewał sprawdź czy dobrze uszczelki wsadzone są 🙂 ja miałem na metrakicie takie zjawisko źle założonej uszczelki i już dalej nie będę mówił co było ;d

#223970 Odpowiedź

Anonimowy

W roli wyjaśnienia to 1:50 oznacza 20ml oleju na 1l paliwa a 1:40 to 25ml oleju na 1l paliwa. Lewego na pewno nie łapie ponieważ idealnie reaguje na każdy najmniejszy ruch śrubek w gaźniku. Wsadziłem świeżo kupioną świece BR8ES po regulacji miała ładny kolor troszeczkę przydymiony ale to przez proces regulacji. A też miałem polini sport na AC i wystarczyło że raz nie dolałem do paliwa oleju tylko pojechałem na dozowniku i cylinder się zatarł:/ wiec nie polecam jeździć na 70cc na dozowniku:) Wypowiedzcie się jeszcze jak się zachowuje skuter jeżeli między tłokiem a głowicą jest zła przerwa. Bo mimo że jest to podobny silnik do minarelli to i tak jest trochę różnic:/

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

#223971 Odpowiedź

Anonimowy

Czy ja dobrze rozumiem czy ty lejesz 1L oleju na 5L paliwa !? tak !? :mrgreen: Bo jak tak to za duuuużo ! 😛

To jest tak
    Seria – 1:50 czyli 1L oleju na 50L paliwa
    Sport – 1:40 czyli 1L oleju na 40L paliwa
    Racing – 1:33 czyli 1Loleju na 33L paliwa

😛 🙄

#223972 Odpowiedź

Anonimowy

Nie no chyba zgubiłeś jedno zero w obliczeniach 1 litr = 1000 mililitrów ( 1l=1000ml):)
    A wiec:
    20ml na 1000ml * 50
    1000ml na 50 000ml
    1l na 50l
    1:50 😀
    Ale z tego co wynika z twojej wypowiedzi to powinienem lać 1:40 czyli 25ml na 1l. Mi osobiście to się zdaje za dużo ale niech się jeszcze ktoś wypowie:)

#223973 Odpowiedź

Anonimowy

No tak racja zgubiłem jedno 0 mój błąd sorry
    No ale to u ciebie będzie 1:40 🙄 bo 1:50 to seria 😛

#223974 Odpowiedź

Anonimowy

No raczej tak ale mieszanka to najmniejsze z moich zmartwień. Dziwi mnie też dlaczego tak kopci skoro miał za mało oleju. Proszę o pomoc z resztą pytań.

#223975 Odpowiedź

Anonimowy

Ssanie masz ręczne czy automatyczne ? bo jak automatyczne to może się zapsuło i śmigasz cały czas na włączonym…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
Odpowiedz do: Problem z Generic Xor LC
Informacje o Tobie: