Problem z gaźnikiem yamaha aerox

Witam, mam mały problem z moim aeroxem, a mianowicie skuter po dłuższym postoju ma problem z odpalaniem. Z moich obserwacji wynika, jakbym paliwo uciekało z gaźnika tzn. jakby gaźnik nie trzymał paliwa ktore powinno tam być. Moje pytanie jest takie, co jest odpowiedzialne za trzymanie tego paliwa, gaźnik? membrana gaźnika czy może jeszcze inne ustrojstwo? Z góry dziękuje za pomoc

ile to jest “dłuższy postój” ?
bo to że benzyna w gaźniku paruje i wietrzeje to normalne

Pływak może zamulony odkręć spód gaźnika i poruszaj pływakiem ma reagować na nawet delikatne dotknięcie. Mi się kiedyś zwiesił to pod dworcem wylał 4 litry pod siebie i afera policja straż ochrony kolei itd. Wku…m się kupiłem spód bez dziurek :slight_smile:

Dłuższy czas czyli np po dniu juz pojawia sie problem i ciezko ma zapalić, ale im dłużej stoi tym cieżej go zapalić. A co do pływaka to benzyna nie ucieka mi nigdzie na zewnątrz bo nic nie cieknie, ona jakby sie cofała z gaźnika, bo jak wstrzykne prosto do gaźnika benzyne to odpala od strzała.

może ci sie pływak zacina lib zaworek iglicowy i jest problem z napełnieniemgaźnika. Albo z dopływem paliwa do gaźnika - wtwdy winny może być kranik podciśnieniowy, filtr lub napowietrzanie zbiornika (dziurka w korku).
Odpal go rano bez korka wlewu paliwa tak żeby powietrze swobodnie tam dopływało.