Problem z gaźnikiem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Problem z gaźnikiem

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #296073 Odpowiedź

  Mateusz Goś
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Witam mam problem z gaźnikiem,miałem gaźnik 12 kupiłem 21 z allegro (china) Regulowałem już go z dwa dni i nic .. Na samym początku jak miał dobre obroty to jak dodałem gazu mometalnie gasł,gdy dałem mu powietrza od razu miał takie obroty jak na v-max gdyby stał to pojawił by się w sąsiedniej wiosce kręciłem tymi śrubkami ale to nie daje nawet 1% różnicy,wiedząć że gaźnik zalewa podwyszyłem iglice zmieniłem dysze na najmniejszą jaką mam (75),i znowu problem .. ustawiałem tak filtr zatykałem i wgl że wkońcu doszedłem że jak odpale to ma normalne obroty a gdy dodam gazu to wgl obroty prawie się nie zmieniają i tak w kółko .. co zrobić ? Zmieniłem gaźnik ponieważ na tej 12 jechał max 50,albo co może zrobić z starym gaźnikiem może ma jakaś blokade ? jest tam dysza 84 ? Może założyć ten stary bo on jest orginalny i dobrze jest go wyregulować,ale co zrobić aby na tym starym więcej jechał pomożcie mi z 2 gaźnikami.

  #296074 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 808

  2T czy 4T,skuter czy moto itd model?

   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #296079 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 646

  to że nie jedzie to nie jest problem gaźnika tylko mocy cylindra (i blokad).
  A jeżeli ty do swojego 50 lub nawet chińskiego 70cm wsadziłeś gaźnik 21 to życiu go nie wyregulujesz bo ten gaźnik do tego silnika jest tak przewymiarowany że ło jeza. 17mm.. MOOOOŻE 19mm to max i to jeżeli masz naprawdę mocny cylinder.
  21mm gaźnika to do cylindrów 70-90cm o mocy 15-20KM
  Lepiej do starego założyć większą dysze i dostarczyć więcej powietrza (wymiana filtra, wyjęcie blokad z puszki, założenie stożka itd) – i O ILE nie masz innych blokad to ma to sens. Natomiast szału nie bedzie.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #296081 Odpowiedź

  Mateusz Goś
  Użytkownik
  • Postów: 3

  jest to skuter 70 cylinder yamaha booster

  #296082 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Brzydki
  Brzydki
  Użytkownik
  • Postów: 22

  Dokładnie tak. Nic dodać nic ująć. Ten nowy gaźnik podaje zbyt dużo mieszanki i w życiu nie ma możliwości żeby ją przepalił Twój silnik.
  Bo kolejność jest taka – zdjęcie wszystkich blokad – potem tuning. Zresztą skuter projektowali inżynierowie, którzy dokładnie obliczyli w jaki sposób ma być wytwarzana stechiometryczna mieszanka i jaki gaźnik ją wytwarza.

  Nowy gaźnik możesz jeszcze sprzedać. Nie będzie to opłacalne z finansowego punktu widzenia ale w ten sposób odzyskasz choć część pieniędzy. Możesz zainwestować w większą dyszę, lepszej jakości markowy cylinder, wariator dobrej jakości (celowo nie używam tu słowa „sportowe”).

   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

  #296083 Odpowiedź

  Mateusz Goś
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Spróbuję zamienić tą 21 na jakąś 17,możecie może polecić strony na których można zamienić się/sprzedać ?

  #296084 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Brzydki
  Brzydki
  Użytkownik
  • Postów: 22

  Tablica.pl, Allegro, może tutaj – na Skuterowo – w zakładce Ogłoszenia… Na Gumtree jeszcze spróbuj. Może w lokalnej gazecie.

  #296091 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 646

  i różne grupy skuterowe na facebooku

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
Odpowiedz do: Problem z gaźnikiem
Informacje o Tobie: