Problem z długością paska napędowego w Boatian BT49QT-9

Witam,

mam w 4T pasek napędowy o wymiarze 738 x 18.0 mm firmy Mitsuboshi - jedyny pasek o takim rozmiarze jaki znalazłem w sieci to kevlar (pisze,że jest od 125cc) od Malossi za 145 PLN o_0. Mam koła 12 - myślę nad kupnem paska 729 x 17,7mm lub 737 x 18mm bo obecny pasek jest z lekka zniszczony po przebiegu 4,4k km.

Czy ten krótszy pasek o kilka mm będzie blokował wariator np. tak aby nie mógł się szybko rozpędzić na starcie lub nie osiągał maksymalnej prędkości?

Przecież ten skuter ma koła 10 cali...

Bartolini napisał:

Przecież ten skuter ma koła 10 cali...

to czemu na oponach pisze 110-70/12 i jest taki długi pasek?

odświeżam temat ..
także(motobi wilga 3) mam w 4T pasek napędowy o wymiarze 738 x 18.0 mm firmy Mitsuboshi chciałem go zmienić ale nigdzie nie mogę dostać takiego paska
kupiłem 729.17.30 (najparwdopodobniej)
chciałem się zapytać czy ten pasek jest odpowiedni .. ponieważ po zmianie nie mogę się rozpędzić więcej niż 70km/h i mam stuki w przekładni
wszystko sprawdzone i wydaje mi się że to wina paska ...
na razie chciałbym znać odpowiedź na temat tego paska a nie stuków

plplpl napisał:

odświeżam temat ..
także(motobi wilga 3) mam w 4T pasek napędowy o wymiarze 738 x 18.0 mm firmy Mitsuboshi chciałem go zmienić ale nigdzie nie mogę dostać takiego paska
kupiłem 729.17.30 (najparwdopodobniej)
chciałem się zapytać czy ten pasek jest odpowiedni .. ponieważ po zmianie nie mogę się rozpędzić więcej niż 70km/h i mam stuki w przekładni
wszystko sprawdzone i wydaje mi się że to wina paska ...
na razie chciałbym znać odpowiedź na temat tego paska a nie stuków

koła 12"