Problem z bendixem

Mam problem z bendixem.Problem polega na tym że jak chce odpalić skuter z rozrusznika to słchać tylko jak silniczek elektryczny się kręci ale nie porusza wariatorem, bendix sie kreci ale nie wysuwa, czyscilem go juz ,smarowalem ale i tak nic,.Z kopki pali zawsze i z pierwszego.I moje pytanie brzmi co sie mogło stać ?. Z góry dzięki za odpowiedzi. :D

Proszę sprawdzić stan akumulatora :D
Może się kręcić, ale za wolno...

Dokładnie tak jak pisze Cytrus. Bendix działa na zasadzie siły odśrodkowej i potrzebuje dużych obrotów żeby zadziałał czyli zębatka musi się wykręcić, załapać talerz wariatora i tym obrócić.

Opisywałem identyczny problem ... winny był akumulatro. Po naładowaniu pali aż miło z "guziczka".

Weź zwykły miernik elektryczny i sprawdź napięcie akumulatora. Jeśli spadło to podładuj prostownikiem i dzień po lądowaniu sprawdź czy wartość napięcia nie spada. Może akumulator już nie trzyma prądu bo przeciętna żywotność akumulatora to 5 lat. Chyba że był źle zalany elektrolitem i bez pierwszego ładowania wtedy padnie szybko.

To jakie ma napięcie w spoczynku ma małe znaczenie, bo może mieć wzorcowe 12,6 i ledwo kręcić. Takie rzeczy sprawdza się pod obciążeniem.

Może po prostu nie dokręcił mocno klem czasami tak się zdarza

Janek323 napisał:

Weź zwykły miernik elektryczny i sprawdź napięcie akumulatora. Jeśli spadło to podładuj prostownikiem i dzień po lądowaniu sprawdź czy wartość napięcia nie spada. Może akumulator już nie trzyma prądu bo przeciętna żywotność akumulatora to 5 lat. Chyba że był źle zalany elektrolitem i bez pierwszego ładowania wtedy padnie szybko.

ładuj prostownikiem przeznaczonym do akumulatora skuterowego