problem z baotian help pls!

wczoraj ściągałem blokade z gaźnika ze swojego baotiana oraz szorowałem go z lodu kiedy wpadł mi śnieg do baku... myślałem że nic się nie stało ale jak go odpaliłem na luzie chodzi spokojnie ale jak dodałem troszkę gazu gaśnie za każdym razem niewiem czy to wina tego śniegu który wpadł czy co proszę o pomoc

Niech trochę pochodzi i poczekaj aż się silnik rozgrzeje....Ja tak kiedyś miałem jak uruchamiałem skuter na wiosne trochę nierówno chodził ale jak troche pojeżdziłem było ok....

na luzie chwile pochodzi a potem gaśnie jeżeli dodam gazu to gaśnie ale jeżeli będe szarpać manetką wtedy idzie trochę gazu więcej ale niemożna w nieskończoność machać manetką bo ręka odpadnie ..

ale dzięki spróbuje
___________________
proszę o dalsze podpowiedzi...

wlej mu kieliszek denaturatu

czy to raczej mu nie zaszkodzi?

nie jestem pewien czy czasem to niejest wina tego że gdy ściągałem blokade z gaźnika nie wyregulowałem go ale na luzie chodzi jako tako

Wyreguluj gażnik.Pozbądź sie wody ze śniegu, która być może jest w baku paliwa motorka. Uważaj bo woda w bęzynie, jak gaznik pociagnie, to może wypalic ci dziure w tłoku

Bedzie dużo wody to raczej dziury nie wypali tylko uruchomienie skutera będzie dużym problemem:)

Wyreguluj dobrze gaźnik.Sprawdź czy membrankę założyłeś dobrze( czy nie jest podwinięta). To często się zdaża po zdjęciu blokady gażnika

wyczyściłem cały gaźnik i założyłem na nowo i dalej nic wogóle nieodpala nawet niesłychać by chociaż chiało odpalić wylałem tą benzyne i wlałem świeżą chyba wyciągnę silnik i jego też wyczyszczę trochę mi to zajmie ale chyba powinno pomóc nie?

Do zapłonu potrzebne są : paliwo, iskra, powietrze, kompresja. Sprawdź czy to wszystko masz. Jeśli to wszystko jest to nie ma siły żeby nie zapalił. Jak Ci chodził tylko na wolnych obrotach to możliwe że zaciąga gdzieś "lewe" powietrze. Sprawdź też czy droga filtr powietrza- gaźnik jest szczelna.

krakowiak a sprawdziles czy membrame masz całą? przeczyść filtr paliwa nasmaruj linka i sprężynę przy gażniku bo zabruzona moze sie przycinac lub masz już coś w linką w pancerzu nie chalo i ma włókna naderwnae