Problem z 2T

Cześć :) jestem posiadacze skutera 2t. Przed sezonem oddałem skuter do mechanika żeby wyregulował i wyczyścił gaźnik, bo skuter tak trochę zamulał i czasami leciał 55 km/h a czasami 85, to zależy jak mu się spodobało... Powiedział że należało by jeszcze wymienić kranik, bo że ucieka benzyna ale on nie ma czasu na razie bo wyjeżdża. Więc sam się zabrałem za zamianę kranika, pierwszy raz gdy kupowałem kranik dali mi podobny, lecz troszkę inny. To na tym kraniku skuter jeździł dobrze nie zamulał, rozpędzał się bardzo dobrze, jednak przy 60km/h spadał z obrotów i gasł, jak odpuszczałem manetkę, to znowu wchodził na obroty i przy 60km/h gasł.. Więc postanowiłem zamówić na allegro tym razem jeszcze raz kranik tym razem identyczny. Po zmianie kranika skuter ciężko rozbujać, jest taki zamulony, czasami tylko 55km/h jadę, a czasami ok 85km/h. I właśnie nie wiem co może być tego przyczyną, proszę o pomoc.. A i zapomniałem dodać nie zmieniałem filtru który jest przy kraniku, ponieważ nie wiem jak.