Problem Speedfight 2 AC

Witam

Nie dawno kupiłem Speeda 2 z 2004 AC. Mam dwa problemy jednym jest to że jak ruszam za pierwszym razem na ,zimnym, to od razu nie łapie i bardzo słabo startuje z dość wysokich obrotów. Ale za następnym startem już łapie od razu. A drugim problemem jest to że jak jadę to po jakimś czasie brakuje mu mocy i tak jakby walił marchewy (ale nie ma ognia). Ale po jakimś czasie już jest normalnie przejadę kawałek i znowu i tak w kółko.

Jeśli ktoś mi po może to wielkie dzięki
LWG!!!

regulacja gaźnika
poza tym zakładam że twój SF ma już dawno jakiś gówniany chiński cylinder i był podszykowany aby go sprzedać.
Wiec jest dramat z jakością cześci i regulacją całości.
Najpier sie musisz dowiedzieć co dokładnie masz

Czyli sprawdzić cylinder i gaźnik jaki jest czy co sprawdzić???

sprawdzić ile z oryginalnego Speedfighta jeszcze zostało i w jakim to jest stanie (kompresja, luzy, wariator, pasek, rolki).
Zrobic porządne czyszczenie czego sie da i regulacje. Oczywiście dopiero jeżeli się okaże że wszystko sie tam kupy trzyma.

Rolki są wytarte, pasek raczej do wymiany bo takie nitki/włókna się zbierają na ścinkach pokrywy, jak są takie trzy plastiki od wariatora to jeden jest ułamany, nie mam urządzenia do sprawdzania kompresji więc sprawdziłem palcem i zacząłem kręcić to palec wpychało i wypychało (może robię źle bo nie znam jakoś bardzo) i na czym sprawdzić luzy?

palcem to sobie możesz w bucie poruszać