Problem skuter przerywa i nie wkreca sie na obroty

Witam może zacznę od początku kupilem keeway ry8 racing 2008r miał on seryjny wydech i noname cylinder tłok głowice jest on odblokowany i jeździł na dyszy 50…
Jak się nagrzał to nie miał już tej samej mocy to wypiąlem ssanie i jeździł dobrze teraz założyłem zestaw airsal t6 50ccm ( tlok cylinder glowice uszczelki itp )zostawiem seryjny tłumik i dysze ( 50 )jeździł w miare okej kupilem do niego wydech gianelli v2 titanium od mielocha i dodatkowe dysze 60/65/70/75 I tak na 60/65/70 przerywa nie moge wyregulowac gaźnika na 75 świeca mokra niezależnie od ustawienia iglicy i łapie muła juz od samego startu i przerywa A na dyszach 60/65 wkreca ladnie sie do 5 tyś obrotów zaczyna przerywać trzymając na Full gazie musze tak trzymać z kilkanaście sekund i dopiero dostaje kopyto i nawet udalo mi sie do ponad 8 tyś wykręcić ale nie zawsze da się zeobic te 8 tyś na tych dyszach bo przerywa przy 5tys A na dyszy 70 jest to samo tylko w mniejszym stopniu porównując do 75 ( chodzi o obroty ) w czym moze byc problem ? Może przesadzam z wielkosciami tych dysz albo zły tłumik do tego zestawu ? Gaźnik jak mierzyłem od strony krócca kolorowego ma 18mm jak pytałem u mielocha i pokazywała gaźnik powiedział że to 17.5mm A gwint dyszy to 6mm proszę o pomoc :frowning:

a co z dolotem powietrza? poprawiłeś? bo mocniejszy cylinder oprócz większej iości paliwa potrzebuje też więcej powietrza. filtr może być restrykcją.
no i ostatecznosc to pomiar kompresji - moze coś nie pykło z tym cylindrem

A jak poprawić dolot powietrza ? Wymienić na stożek?

Albo dać większą puszkę. Czasami wystarczy tylko usunąć zwężkę z oryginalnego filtra :wink:

Zwężkę mam usuniętą z filtra powietrza
A części są dobrze dobrane tzn dobry tłumik tak ? Jeszcze dodam że nie usuwalem żadnej blokady z wydechu

Dziś zwiększyłem przepływ powietrza bylo dobrze na dyszy 60/65 nawet na najniższym zębie przy dyszy 70 na najwyższym stopniu iglicy bylo tez dobrze zmieniłem na środkowy juz przerywał chciałem wrócić do poprzednich ustawień i wszystko szlak trafił także myślę że zakupów stożek Stage 6 z mielocha 35mm i 7cm ma długości ten stożek da radę? :grin:

szkoda silnika na stożek. bedzie ryczał na cał a wioche i wioche robił. kup jakiegoś sensownego airboxa. działa jak stożek a jest cichy jak fabryczny dolot, mało wrażliwy na jazde w deszczu i przynajmniej coś filtruje

Na przykład taki ?

https://sklep.mieloch.pl/czesci-do-skuterow-50cc/filtry/filtr-powietrza-air-box-28-35mm.html?marka=KEEWAY&model=01_RY8_50

nie. to też stożek tylko z osłonką.

szukaj czegoś typu doppler airbox, motoforce performance airbox albo po prostu filtr od 125 w podobnej budzie

Oki w poniedziałek będę montować i napiszę co i jak , jeszcze dysze główna kupilem 80 i zacznę od 80 w dół i jak np na 75 albo 70 zacznie dobrze się wkręcać to zostawiam to i nie kombinuje nic z tym A jak się nie uda to niestety do mechanika będę musiał dac ;(

Miejmy nadzieję że się uda :wink: