Problem skuter Beta Ark 50

Witam zakupiłem skuter za parę złoty Beta Ark 50 2T
Już w karierze zrobiłem parę motocykli / motorowerów ale ze skuterem i napędem na pasek oraz sprzęgłem od środkowym mam pierwszy raz styczność. Oglądałem różne filmiki , czytałem fora i dosłownie nie mam pojęcia co jest nie tak.
Zakupiłem cały napęd wariator,pasek , sprzęgło dzwoń.
Problem polega na tym że po dodaniu gazu dzwoń się nie kreci. Na wysokich obrotach kręci ale jedzie bardzo wolno. Od czego to zależy skoro napęd jest nowy i nie chce dzwoń się kręcić . Ale jeśli wezmę dzwoń i dłonią go zakręcę koło od razu kręci się. Nie mam pojęcia dlaczego. Już zmieniałem rolki z przodu lekkie / ciężkie jest lekka zmiana no ale bez przesady jaka rolka by nie byla to chyba szczęki powinny rozsprzeglac i łapać dzwoń ? Jest tu jakiś fachman i da parę wskazówek ? :slight_smile: Pozdrawiam
Pod tym linkiem powinno być video:
https://megawrzuta.pl/download/bda0d8d09eaee2c67b8075eb2662c03f.html

Prosze o informację jak dodać nagranie video to dodam tu

Przepraszam zapomniałem dopisać że na starym napędzie było to samo jak kupiłem . Oraz gdy motorower podniosę w górę to kręci kolem … Bardzo dziwne

moze masz dzwon 112mm i sprzeglo 107 i za boga sie nie spina?

https://allegro.pl/sprzeglo-dzwon-kpl-beta-ark50-ark-quadra-od-94r-50-i7446645557.html?snapshot=MjAxOC0wNy0yNFQxMDoxODowMy4xOTBaO2J1eWVyO2U3MGI4OTU4NDI5ZTgzYTVmOWJlYmE1MzQxMjBhMDQzN2YxMTY4ODEyZjE3M2UzMzdmNTljM2M4ZGRlYTQ1YzE%3D

Zamawiałem całość , sprzęgło razem z dzwonem i tym co pasek siedzi (nie wiem jak się nazywa to profesjonalnie)
Jak mówiłem to jest nowe. Jeśli chcesz mogę pomierzyć wymiary starego i nowego tego tyłu dzwonu i szczenek

Rozmyślałem , myślałem , oglądałem filmiki jak takowe motorki wchodzą na obroty. Ten wchodzi ale “powoli” nie wkręca się tak raz dwa jak widzę na YouTube się wkręcają. Czy jest możliwość że to że powoli wkręca się na obroty to jest przyczyną?
Muszę zakupić gaźnik ponieważ ten pluje paliwem a nie da rady go regulować (nie reaguje na śrubki ) … To moje pytanie takie czy to może być przyczyną?
Drugie mam jeszcze pytanie. W skuterze są te “kraniki” których się samemu nie odkręca tylko samo ciągnie paliwo czy można to wywalić i dać kranik ręczny? I czy nie będzie nic się działo?