problem skuter 4t zimny nie odpala

witam jestem nowy mam problem ze bzykiem a mianowicie nie odpala jak jest zimny zawory są wyregulowane gaznik jest nowy ssanie ok jak wykreciłem swiece to była zalana iskra na swiecy jest jak jest ciepły to niema żadnego problemu prosze o pomoc filtry i olej nowe co może byc przyczną bambo371 przebieg 20000km

Ale kręci Ci w ogóle rozrusznik ?

tak akumulator ok

bambo371 napisał:

witam jestem nowy mam problem ze bzykiem a mianowicie nie odpala jak jest zimny zawory są wyregulowane gaznik jest nowy ssanie ok jak wykreciłem swiece to była zalana iskra na swiecy jest jak jest ciepły to niema żadnego problemu prosze o pomoc filtry i olej nowe co może byc przyczną bambo371 przebieg 20000km

Spróbuj wyregulować skład mieszanki boczną śrubką ;)

Tak, też bym to zrobił.
Bardzo Często/Zawsze gdy są problemy z prędkością/spalaniem/odpalaniem etc. problem tkwi w gaźniku, a najczęściej w jego regulacji

no własnie prubowałem ale zabardzo niewiem jak optymalnie ustawic wkreciłem do konca i powoli odkrecałem ustawiłem ze silnik pracował na 2000 obr/min(robiłem to wczoraj ) dzis rano chciałem go odpalic i nic zapalił jak odkreiłem swiece i przeczysciłem to odrazu zaskoczył

http://www.skuterowo.com/gaznik-jak-optymalnie-wyregulowac/

Przed regulacją powinno się przejechać z km.
Ale nejpierw śrubkę od mieszanki wykręć dość bardzo, żeby nie było wątpliwości czy to nie coś innego, ale raczej nie.

Gdyby się okazało że regulacja nic nie daje, dla pewności wyczyść gaźnik (dyszę wolnych obrotów), wymień świecę i na koniec sprawdź ciśnienie sprężania.

dzieki za pomoc kupie jeszcze swiece i zobaczymy wtedy

gaznik jest nowy tylko swieca stara przebieg na niej jest 10000km

bambo371 napisał:

gaznik jest nowy tylko swieca stara przebieg na niej jest 10000km

To że gaźnik nowy, nie oznacza że dobrze jest wyregulowany pod twój silnik.

rozumiem dzieki

Ja bym sprawdzil kompresje, kup dobra swiece z wieksza cieplota.

Wkrec srubke od mieszanki do konca i odkrec o dwa pelne obroty. Rozgrzej dobrze silnik pod czas jazdy. Postaw skuter na nozce centralnej i ustawiaj gaznik :) Ja zawsze zeby sprawdzic to na nozce centralnej trzymalem skuter na okolo 4000 obrotow chwile i nagle dodawalem gazu. Silnik musi sie momentalnie wkrecic bez zadlawienia.

Jesli ustawienie gaznika nic nie da to pozycz od kogos ssanie, bo to jego wina moze byc ze silnik nie chce odpalic na zimnym.
Zobacz czy odpala Ci z dodanym gazem :)

dzieki za rade

temat zamkniety okazało sie swieca dziekuje wszystkim za pomoc