Problem Skuter 4t bez blokad jedzie tylko 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Problem Skuter 4t bez blokad jedzie tylko 50

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Arek Wojtkowski 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Arek Wojtkowski
    Użytkownik

Witam. Posiadam skuter Romet rxl 50 4t z chyba 2016r. Skuter ma zrobione 1000km i chciałem zdjąć w nim blokady gdyż jechał 45km/h. Wykręciłem śrubkę ze sprężynką przy gaźniku to buja się 50. Śrubki pod dekielkiem gaźnika nie ma, pierścienia blokującego w wariatorze nie ma, zwężki w filtrze powietrza nie ma. Usunąłem zawirowywacz spalin który wychodził koło głowicy i do takiej puszki i z puszki do ramy, wyciąłem katalizator z końcówki wydechu. Próbowałem odłączać kabelki od modułu i nic. Kabla wychodzącego z przekładni nie ma. Kupiłem moduł niby odblokowany za 25zł i nic. Skuter na stopkach wkręca się do 9 tys obrotów a w czasie jazdy 6.5 tys i nic więcej. Zakładałem lżejsze rolki to obroty wzrosły do 7.5tys ale jechał 45km/h jak założyłem cięższe to jechał 52 i obroty były poniżej 6tys. Może ktoś wie co mam zrobić aby jechał chociaż te 60km/h??? Dodam, że porównywałem wariator z keewaya matrixa i jest jakieś 8mm szerszy niż ten z rometa. Czy może wariator jest za mały i przez to wolno jedzie?? Z górki jedzie tak samo max 50 jakby co. Proszę o poradę kogoś kto może ma taki skuter albo się zna na nich.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, małe wario to jedna z blokad.
    ana obecnym wario pasek wchodzi ci na maxa?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Arek Wojtkowski
    Użytkownik

Na stopkach wchodzi na max ale w czasie jazdy chyba nie bo wariator nie jest wyślizgany do samej góry

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wchodzi na max ale chyba nie.. nosz k…

narysuj flamastrem promien na wariatorze i sie przejedz.
    zobacz ile flamastra zetrze pasek

Arek Wojtkowski
    Użytkownik

zamalowałem wariator i po przejażdżce 52km/h flamaster został nie zatarty na jakieś 2mm od krawędzi wariatora. Na stopkach przy max obrotach zostało tyle samo

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no wiec masz maksymalne przełożenie osiągniete i więcej z tego napędu nie wykrzesasz.
    teraz masz kilka opcji:
    – wsadzić wariator o większej średnicy żeby to przełożenie było wieksze
    – podnieść obroty silnika
    – zmienić przełożenie główne w skrzyni (jezeli masz odpowiednio dużo mocy a w serii raczej nie masz)

najprostsza pierwsza opcja

Arek Wojtkowski
    Użytkownik

Tylko jaki ten wariator kupić? Z tego co widzę to większość ma taką samą wielkość tylko do skuterów 125 pojemności są wieksze

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zaraz. ja mówie o średnicy wariatora.
    Bywały 4T gdzie był montowany wariator o mniejszej średnicy i to była jedna z blokad. Wszystkie tuningowe/akcesoryjne wariatory są większe.

Arek Wojtkowski
    Użytkownik

Ja też mówię o średnicy. Wynosi ona 87mm s wariatory na allegro mają tyle samo. Mam wiekszy z keewaya ale tulej nie pasuje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie pasuje na wał czy nie mieści sie w obudowie napędu?
    Nie masz z tyłu wariatora takiej blachy przykręconej na 3 śrubki?
    Do ilu obrotów sie kręci jak jedziesz maxem?

Popatrz:
    http://forum.mieloch.pl/podstawowe-blokady-w-skuterach-2t-50ccm-t100666.html

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie