Problem prędkość

Witam mam skuter 2t 70cc prędkość maksymalna to 56 km/h .Waritor malossi multivar rolki 9 g sprężyna biała
Sprzęgło nowe pasek nowy świeca ładne wypalona nie mam pojęcia co się dzieje

po pierwsze to zweryfikuj ta prędkośc z GPS.
po drugie narysuje kreski na wario (promienie) flamastrem i zobacz jak wysoko na wario wchodzi pasek (zakładam że pasek masz prawidłowy).
Warto zobaczyć jakią masz kompresje - czy to nie jest brak mocy.
No i zostaje regulacja - gaźnik, rolki.

Zmieniłem rolki na 7 i jedzie 60 a na starym cyl 50 jechał 63 silnik po remoncie 500 km
Prędkość się zgadza z gps sprawdzę jeszcze kompresje ,silnik ładnie się wkręca trzyma obroty jałowe .

a paski na wario?

Od krawędzi warto do ostaniej rysy paska 0,3 cm.Ja nie wiem co mu jest wario malossi przeciwtalez stage 6 CNC a on 70 nawet nie jedzie why ???

no to wychodzi na to że wario sie ma maxa otwiera.
pozostaje zbyt wąski lub za długi pasek albo ślizgające się sprzęgło. albo masz tak marne przełożenia.
niestety nie piszesz co to za sprzet więc cięzko to do czegokolwiek odniesc.

Benelli x49 2010 silnik ten keewey nie pasuje mi tylko to ze kiedyś na 50 cm robił to 70 czyli się da a teraz 60 max a jest 70 cc

ale zaraz… robiłes kreski flamastrem na wario i ci tak starło to 0,3cm od krawędzi czy mi opisujesz jakie są ślady na wariatorze pewnie jeszcze z czasów jak jechał szybciej?

No starałem się na odkręconej manetce zrobić jak kolega trzymał i wychodzi wario jest nowe i kupione właśnie dlatego bo były słabe osiągi Otwiera się całe pasek nowy .Sprobuje może jeszcze podmienić cały napęd na serie wario ,przeciwtalerz i sprężynę może coś jest z tym malossi i stage 6cnc ze nie idzie ,lecz powinno być lepiej bo mniej ważą i masy wirujące mniejsze

Kompresję rozumiem, że zmierzyłeś ? Do tego dochodzi pewnie słabe przełożenie. Co to właściwie za 70 ccm ? Jakiej firmy? Dobrze dotarłeś ? Tłok dochodzi do krawędzi cylindra czy niżej ?

Kompresja dobra ,przełożenia możliwe ze jakieś wybitne nie są lecz jak na 50 cc jechał lepiej niż teraz na 70 cc Zestaw airsal t6 70 cc

Co to znaczy kompresja dobra ? Ile Bar dmucha ?

Heh… jeżeli założyłeś zestaw, który ma tłok z 1 pierścieniem, to do tego lekkie rolki i wydech wysokoobrotowy. Takie cylindry swoją moc mają w wysokich partiach obrotów. Założyłeś do takiego cylka rolki 9g i dziwisz się, że jechać nie chce ? Wiesz co tak naprawdę daje NiCasil z 1 pierścieniem ? Mniejsze opory tarcia, niższą temperaturę pracy a co za tym idzie wyższe obroty niż na żeliwie a Ty założyłeś do tego ciężkie rolki. Jaki masz w tym wydech ?

Widzę, że kompletnie nie znasz się na tym co robisz. Kreskę maluje się promieniem, nie na odpalonym silniku :open_mouth: Ściągasz pasek i robisz kreskę od osi wariatora do jego zewnętrznej krawędzi, zakładasz pasek i jedziesz się przejechać, potem sprawdzasz ile kreski zostało. Zapewne wybrałeś zły cylinder i nie ma to prawa dobrze jeździć

Dobra zły model spojrzałem ja mam dwa pierścienie jak w starej 50 rolkami się bawiłem od 4,7 do 9 i najlepiej jedzie na seryjnych z multivara nie pamietam 6albo 7 g Może się wybitnie nie znam dlatego się pytam ale cylinder nie przytarty tłok tez a jak złożyłem 50 cc to leciało szybciej niż teraz na 70

Kompresja 10z kawałkiem to chyba w miarę ?

No starałem się na odkręconej manetce zrobić jak kolega trzymał i wychodzi wario jest nowe i kupione właśnie dlatego bo były słabe osiągi

Nie kochany. Nie.
Nie “kolega trzymał” z kołem w powietrzu tylko na drodze, z pełnym obciążeniem.