Pro Replica Regulacja

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

obecnie wariator s6 sport pro spręzyna hard rolki 5g strasznie zamula az nie złapie rezonansu później idzie jak rakieta. Dać lżejsze rolki ?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 480Postów:

sprężyne medium albo nawet soft. coś się na tą HARD uparł?

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Taką miałem wraz z wariatorem i rolki 5 g no ale jak widać nie daje to rady z tym wydechem na starcie. Mam też sprężyne medium. To co wage rolek zostawić sprężyne zmienić ?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 480Postów:

nie możesz zostawić wagi rolek zmieniając sprezyne. słabsza sprezyna to i lżejsze rolki najczęściej.

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

No to mam Polini 4,6 grama i s6 medium

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Sprawdziłem jeszcze raz wszystko napęd jest ok. Na zimnym nie ma z niczym problemu jest start od razu. Chodzi o to że gdy się nagrzeje to prawie nie chce ruszyć z miejsca dopiero po jakiś 5 sekundach zaczyna lapać obroty u rezonans. Więc nie wiem co jest śrubkę od mieszanki podkręciłem do 2,5 obrotu nic nie dało. Tak jak by go dusiło. Air box Polini , gaźnik motoforce 17,5 dysza 95. Na gianelli V2 nie było takiego problemu . Co myślisz regulacja gaźnika zwiększać mu dawkę ? Ponad 2,5 obrotu to normalne ?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 480Postów:

można spróbować.
    mówisz że po rozgrzaniu.. po rozgrzaniu jak przestanie działać ssanie czy po rozgrzanu w sensie że po 5 minutach pałowania?
    U mnie taki objaw był na za dużej dyszy.

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Po 5 minutach jazdy na pełnym z pasów nie chce odjechać 😂 jedynie powolne zwiększanie gazu manetka działa gdy pociągnę od razu zdusza. Czegoś mu brakuje pytanie czy powietrze czy paliwo no bo na V2 było ok.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 480Postów:

wg mnie go zalewa,może za dusza dysza wolnych

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Na wolnych chodzi super dysza wolnych obrotów jest 38. śrubę od mieszanki mam już wykręconą w sumie o 3 pełne obroty i dziś już jak by o połowę mniej zamulał. Zastanawiam się skoro na wydechu Gianneli V2 było ok to na S6 PR powinien chyba potrzebować więcej paliwa ? Bo i moc wzrosła a czuje różnice. W każdym razie dotarł Power Force jutro lub w sobotę go założę może to coś zmieni zobaczymy. Ale wydech wart swojej ceny 🙂

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Znalazłem przyczyne. Air Box mokry od wewnątrz od mieszanki . Założyłem inny stożek zero mulenia. Czemu on się moczy przecież nie powinien bo mieszanka leci w przeciwnym kierunku .😂

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Wambat ratuj. Już nie wiem co jest już nawet wrocilem na seryjny gaznik z dysza 75 i seryjny filtr dalej muli nawet nie chce sie rozpedzic co jest grane ? Jak ty miales naped ustawiony w junaku na replice ? waga rolek i sprezyna.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 480Postów:

sprezyna medium lub soft i rolki z przedziału 4.6-6g (4.6 przy SOFT do 5.5-6g na Medium)
    dysza 75 gaźnik 19mm
    ale to bylo z moim cylindrem. Inna sprawa że przy zmianie z tecnigasa next-r na pro replice nic nie trzeba było regulować i tak samo po zmianie ze streetrace 70 na malossi 70 sport

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Mhm jutro się pobawię zostawię rolki 5 i dam medium będzie złe dam rolki 4,6 i zobaczę. Odezwę się jutro co i jak.

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Ok sprężyna zmieniona na medium i rolki dałem top racing 3,5 grama manetka nagle do spodu koło aż podnosi 🙂 widać brakowało mu większych obrotów na starcie choć pojeździłem tylko po garażu o długości 50 m jaki v max teraz i czy równo pójdzie do samej góry to nie wiem bo pogoda do doopy. Ale przy 40 Km/h schodzi z obrotów delikatnie i ciagnie już na mniejszych w góre chyba rolki ciut za lekkie strzelam że 4 g będą najbardziej odpowiednie ale to się dowiem jutro jak będzie pogoda czy trzeba je zmienić czy nie 🙂 Co najlepsze fitr stożkowy jest teraz prawie nie słyszalny jedynie na wolnych obrotach gdy lekko się porusza manetka. Przedtem gdy dało się do spodu to było mnie słychać 2 ulice dalej 🙂 teraz słychać na wysokich wydech.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 480Postów:

replica i sport pro lubią lekkie rolki ale z tymi 4g to raczej przesada. chyba że cylinder nie ma siły na cięższe

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Rozpogodziło się pojeździłem trochę ani razu nie zamulił 🙂 zrobiłem 30 Km v max 90 więc w porównaniu do V2 wzrósł o 5 Km/h. Co jeszcze to to że na poczatku ma mega zrywa ale strasznie wysoko kręci po 30 Km/h dopiero obroty spadają na mniejsze i do v maxu równo idzie. 4g to co za ciężkie czy za lekkie bo nie wiem czy kupować czy wsadzić te co mam polini 4,6 i sprawdzic co będzie. Niby o 0,4 g mniej na każdej rolce od tych co były z wario 5g.

Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

Zrobione 4,4 g polini jest idealnie temat do zamknięcia.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button