Pro Replica Regulacja

obecnie wariator s6 sport pro spręzyna hard rolki 5g strasznie zamula az nie złapie rezonansu później idzie jak rakieta. Dać lżejsze rolki ?

sprężyne medium albo nawet soft. coś się na tą HARD uparł?

Taką miałem wraz z wariatorem i rolki 5 g no ale jak widać nie daje to rady z tym wydechem na starcie. Mam też sprężyne medium. To co wage rolek zostawić sprężyne zmienić ?

nie możesz zostawić wagi rolek zmieniając sprezyne. słabsza sprezyna to i lżejsze rolki najczęściej.

No to mam Polini 4,6 grama i s6 medium

Sprawdziłem jeszcze raz wszystko napęd jest ok. Na zimnym nie ma z niczym problemu jest start od razu. Chodzi o to że gdy się nagrzeje to prawie nie chce ruszyć z miejsca dopiero po jakiś 5 sekundach zaczyna lapać obroty u rezonans. Więc nie wiem co jest śrubkę od mieszanki podkręciłem do 2,5 obrotu nic nie dało. Tak jak by go dusiło. Air box Polini , gaźnik motoforce 17,5 dysza 95. Na gianelli V2 nie było takiego problemu . Co myślisz regulacja gaźnika zwiększać mu dawkę ? Ponad 2,5 obrotu to normalne ?

można spróbować.
mówisz że po rozgrzaniu… po rozgrzaniu jak przestanie działać ssanie czy po rozgrzanu w sensie że po 5 minutach pałowania?
U mnie taki objaw był na za dużej dyszy.

Po 5 minutach jazdy na pełnym z pasów nie chce odjechać :joy: jedynie powolne zwiększanie gazu manetka działa gdy pociągnę od razu zdusza. Czegoś mu brakuje pytanie czy powietrze czy paliwo no bo na V2 było ok.

wg mnie go zalewa,może za dusza dysza wolnych

Na wolnych chodzi super dysza wolnych obrotów jest 38. śrubę od mieszanki mam już wykręconą w sumie o 3 pełne obroty i dziś już jak by o połowę mniej zamulał. Zastanawiam się skoro na wydechu Gianneli V2 było ok to na S6 PR powinien chyba potrzebować więcej paliwa ? Bo i moc wzrosła a czuje różnice. W każdym razie dotarł Power Force jutro lub w sobotę go założę może to coś zmieni zobaczymy. Ale wydech wart swojej ceny :slight_smile:

Znalazłem przyczyne. Air Box mokry od wewnątrz od mieszanki . Założyłem inny stożek zero mulenia. Czemu on się moczy przecież nie powinien bo mieszanka leci w przeciwnym kierunku .:joy:

Wambat ratuj. Już nie wiem co jest już nawet wrocilem na seryjny gaznik z dysza 75 i seryjny filtr dalej muli nawet nie chce sie rozpedzic co jest grane ? Jak ty miales naped ustawiony w junaku na replice ? waga rolek i sprezyna.

sprezyna medium lub soft i rolki z przedziału 4.6-6g (4.6 przy SOFT do 5.5-6g na Medium)
dysza 75 gaźnik 19mm
ale to bylo z moim cylindrem. Inna sprawa że przy zmianie z tecnigasa next-r na pro replice nic nie trzeba było regulować i tak samo po zmianie ze streetrace 70 na malossi 70 sport

Mhm jutro się pobawię zostawię rolki 5 i dam medium będzie złe dam rolki 4,6 i zobaczę. Odezwę się jutro co i jak.

Ok sprężyna zmieniona na medium i rolki dałem top racing 3,5 grama manetka nagle do spodu koło aż podnosi :slight_smile: widać brakowało mu większych obrotów na starcie choć pojeździłem tylko po garażu o długości 50 m jaki v max teraz i czy równo pójdzie do samej góry to nie wiem bo pogoda do doopy. Ale przy 40 Km/h schodzi z obrotów delikatnie i ciagnie już na mniejszych w góre chyba rolki ciut za lekkie strzelam że 4 g będą najbardziej odpowiednie ale to się dowiem jutro jak będzie pogoda czy trzeba je zmienić czy nie :slight_smile: Co najlepsze fitr stożkowy jest teraz prawie nie słyszalny jedynie na wolnych obrotach gdy lekko się porusza manetka. Przedtem gdy dało się do spodu to było mnie słychać 2 ulice dalej :slight_smile: teraz słychać na wysokich wydech.

replica i sport pro lubią lekkie rolki ale z tymi 4g to raczej przesada. chyba że cylinder nie ma siły na cięższe

Rozpogodziło się pojeździłem trochę ani razu nie zamulił :slight_smile: zrobiłem 30 Km v max 90 więc w porównaniu do V2 wzrósł o 5 Km/h. Co jeszcze to to że na poczatku ma mega zrywa ale strasznie wysoko kręci po 30 Km/h dopiero obroty spadają na mniejsze i do v maxu równo idzie. 4g to co za ciężkie czy za lekkie bo nie wiem czy kupować czy wsadzić te co mam polini 4,6 i sprawdzic co będzie. Niby o 0,4 g mniej na każdej rolce od tych co były z wario 5g.

Zrobione 4,4 g polini jest idealnie temat do zamknięcia.