Pro 50 Rozwiażesz tą kombinację problemów ?

Witam mam takie wkur. problemy otóż:
1. jak uruchamiam zippa (zimnego) to musze go odpalac na ssaniu bo bez niechce. I musze troche pokrecic manetka bo jak puszcze to gaśnie.
2. intensywnie kopci z tłumnika
3. Jak go juz odpale to na jałowym powinien chodzic na 3 -3,5 tys. obrotach mi tak chodzi ale nagle traci obroty i gasnie..
4. przy nagłym dodaniu gazu dusi się i gasnie..

Jakieś propozycje rozwiazania problemu?

Regulacja gaźnika. Mój ma ten sam silnik i odpala bez ssania i bez gazu - jedynie jak temperatury zbliżają się do zimowych wtedy do akcji wkracza ssanie. Obroty na biegu jałowym masz za wysokie, powinny oscylować w okolicy 1500 RPM. U mnie dzieje się tak samo - po nagłym dodaniu gazu gaśnie, lecz jest to normalne w tych silnikach ze względu na bardzo małą pojemność. Im mniejsza - tym silnik jest bardziej wrażliwy na temperaturę swoją i otoczenia. Ja po prostu na początku stopniowo odkręcam manetkę gazu.
W twoim przypadku regulacja gaźnika powinna rozwiązać problem. A może przyczyną nagłego gaśnięcia jest ssanie? U mnie silnik bardzo źle pracował gdy zaraz po odpaleniu zapomniałem je wyłączyć. Spróbuj odpalić go na ssaniu i po 10-15 sekundach wyłączyć je. Spróbuj odpalać bez gazu - ja się tak samo męczyłem chyba około roku zanim doszedłem że mój silnik zimny pali na dotyk - ale bez dodawania gazu.

Raczej regulacja gaźnika na małe spalanie sprzyja gaśnięciu po nagłym dodaniu gazu, mój nie gaśnie po nagłym dodaniu gazu, ani na biegu ani na luzie.

Musisz wyregulować gaźnik i to porządnie, najlepiej wyczyść też dysze bo z tym może być jakiś kłopot.

Michalk001 napisał:

Regulacja gaźnika. A może przyczyną nagłego gaśnięcia jest ssanie? U mnie silnik bardzo źle pracował gdy zaraz po odpaleniu zapomniałem je wyłączyć. Spróbuj odpalić go na ssaniu i po 10-15 sekundach wyłączyć je. Spróbuj odpalać bez gazu - ja się tak samo męczyłem chyba około roku zanim doszedłem że mój silnik zimny pali na dotyk - ale bez dodawania gazu.

Jak odpale go na ssaniu to bez dodawania gazu od razu gaśnie, Jak jest rozgrzany to normalnie pali na dotyk, Jutro wyreguluje gaźnik i zobaczymy.