Prędkość Motobi Spider 4t 139QMB

Witam wszystkich. Od miesiaca jestem posiadaczem skutera MOTOBI SPIDER. Zdaje sobie sprawe, ze pytanie ktore zadam moze byc jednym z xx na tym forum ale tak sie sklada, ze nie znam sie zbytnio na komputerach i nie wiem jak odszukac. Zatem jesli zadam pytanie do watku, ktory ktos wczesniej poruszal prosze o jakis link. Z gory dziekuje.
Na wstepie przedstawie historie nabycia skutera i wspomne cos o nim. Dokonalem zakupu w maju 2013. Sam skuter zostal wyprodukowany w 2008r. Ja odkupilem go od kolegi, ktory nigdy wczesniej go nie zarejestrowal. Mial przejechane zaledwie 60km. Skuter jest dosc wysoki jak na tego typu urzadzenia co chyba wynika z 12" kol. Fajnie sie pomyka po drogach dwukierunkowych w miescie ale problem pojawia sie kiedy wynurzam sie na droge o ruchu jednokierunkowym z 3 badz 2 pasami ruchu.
Istota tego problemu polega na tym, iz maly chinczyk jedzie zbyt wolno. Szukalem jakichs informacji na ten temat i wszedzie pojawia sie historia zblokowania modulem zaplonowym. Nie jestm jednak przekonany do konca gdyz pozostawiajac go na stopkach i odkrecajac manetke wchodzi na maksymalne wg mojej opinii oczywiscie obroty. Tak mniemam, gdyz kiedy jade takich obrotow nie jestem w stanie osiagnac. Coz to moze byc za blokada jesli taka jest w nim zalozona? Czy to jest dlubanie w kilku elementach pojazdu czy moze gaznik jest zdlawiony?
By the way: Po ewentualnej odpowiedzi prosze o info co sadzicie o 80ccm w takim urzadzeniu?
Pozdr4all

o czy podczas tego trzymania na obrotach zaczyna mocno drgać i staje się o wiele głośniejszy ?????????

Wyjmij różowy kabelek ...... - v-max wzrośnie do około 65 km/h

Im_Jurek, a jak skuter przy 55km/h (v-max) mocno drga to co jest powodem??

wiesz, ze nie zauwazylem jakiegos drgania przy tych wiekszych obrotach. Jedno jest pewne, ze napewno jest glosniejszy z racji wyzszych obrotow. Jadac natomiast ok.50 km/h slysze jakis nienaturalny (w porownaniu do nizszych obrotow) halas tak jakby drganie jakiegos metalowego elementu, nazwijmy to rzezeniem. Nie jest ono jakos szczegolnie przeszkadzajace czy dostrzegalne ale na 100% cos takiego wystepuje. Zadam jeszcze 3 pytania:
1. Gdzie moge znalezc ten rozowy przewod?
2. Czy warto bawic sie w moim przypadku w tani "odblokowany modul" z allegro?
3. Co sadzicie o docieraniu tych kosiarek? Czy to jest podpucha producenta? Mysle, ze era docierania silnikow skonczyla sie w okolicach FSO Polonez...