Prawo jazdy na skuter (AM) i inne pytania.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Prawo jazdy na skuter (AM) i inne pytania.

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Blodio Blodio 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Blodio
    Blodio
    Użytkownik

Witam. Jestem nowy na tym forum i chciałbym, abyście odpowiedzieli na kilka pytań.. Jestem totalnie ZIELONY w tych sprawach.
    Przeczytałem gdzieś, że wchodzi prawo jazdy na skuter, motorower, chyba nazywa się AM. A tutaj dawka pytań:
    1. Mam 13 lat (rocznikowo). Skończę je w październiku. Jeśli zdam na kartę motorowerową przed 21 stycznia gdy ma wejść to prawo to będę mógł jeździć ciągle na motorowerowej?

2. Czy testy i egzaminy na tę nową kartę (prawko) będą wciąż odbywać się w szkole? Czy tylko w WORDZIE?

3. Czy to prawda, że będzie można na to zdawać tylko w wieku 14 lat?

I inne pytanie:

1. Czy zdanie na kartę motorowerową (jeszcze w tym roku) w WORDZIE jest płatne? I czy jest tylko sama teoria czy razem z praktyką.

Naprawdę starałem się napisać zrozumiale, ale po prostu jestem w tym „cienki bolek”. Mam nadzieję, że zrozumiecie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam, Blodio.

Zdjęcie profilowe Reebok61
    Reebok61
    Użytkownik

Siema, jeżeli w Twojej szkole jest taka możliwość to zrób przed 21 stycznia. Wtedy będziesz mógł jeździć na kartę motorowerową. Nie będziesz musiał robić prawa jazdy AM.

Haotian Arrow 50
    Silnik – 50QT-7B
    Przebieg – początek lipca – 3200km
    Przebieg – koniec sezonu 2012 – 6300km

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

1. Tak, będziesz mógł jeździć. Kiedy kategoria AM wejdzie w życie będziesz musiał wymienić karte motorowerową na prawko (za opłatą oczywiście :D). Prawo nie działa wstecz więc pownieneś móc jeździć.

2. Słyszałem ża ma to odbywać się właśnie w WORDzie a nie jak dawniej w szkole.

3. Prawda.

1. Jeśli wcześniej było płatne, to płatne będzie i teraz :). Nie wiem jak to sie tam przedstawia bo ja zdawałem za darmo w szkole.

Tezia :*

Zdjęcie profilowe Blodio
    Blodio
    Użytkownik

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Jeszcze muszę się zorientować co jest z tą praktyką. 😉 Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź. 🙂

Zdjęcie profilowe Reebok61
    Reebok61
    Użytkownik

300 zł w szkółce płaciłem rok temu. A jak są nowe przepisy to może być drożej :/

Haotian Arrow 50
    Silnik – 50QT-7B
    Przebieg – początek lipca – 3200km
    Przebieg – koniec sezonu 2012 – 6300km

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Blodio
    Blodio
    Użytkownik

Na stronie jednego WORDU czytałem, że mają za darmo… Niestety, daleko mnie. Pech..

Zdjęcie profilowe KyMcO
    KyMcO
    Użytkownik

Ciekawe co bd z tymi co mają kartę ale w czasie wejścia ustawy w życie nie bd mieli jednak ukończonych tej magicznej bariery 14.

Zdjęcie profilowe Blodio
    Blodio
    Użytkownik

To już nie jest problem tych osób. 😉

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie