Prawo jazdy na auto a jazda 125cc

Witam.
Czy mając prawko B, na auto mogę jeździć 125 zarejestrowaną na a1, czy muszę zrobić prawko a1 ?

Czy mając prawko A, na auto

w tym miejscu już sie zgubiłem

B - jest na auto

Jemu chyba chodziło, że jak ma Prawko A na skuter z automatyczną skrzynią biegów, to czy może jeździć skuterem 125 na A1..

Pomyłka, chodzi o prawko B- na auto :)

yyyy pogubiłem sie bo za moich czasów

A- motor
B - auto

wiem że teraz wprowadzili
a1 - to jest do jakiegoś wieku chyba ale nie ma A na skuter (chyba - moge sie mylić ) na skuter to 18 lat albo karta motorowerowa ( chyba że to też sie zmieniło )

jeśli chodziło o B to raczej wątpie ....
B na auto
a na powyżej 50cm trzeba miec A lub A1

Tak też myślałem, wiem, ze jest dużo tematów o tym, ale jak wygląda zdawanie na a1 ? Jakie przepisy, jaka cena i cała reszta ?

jak masz B to ok 600 zł + Egzamin ( 180 zł) bodajże natomiast pytania te same co na B + parę innych ( o kaski itp ) jak masz robić to szybciutko bo po nowym roku zmiana przepisów a pogoda w tym roku tez nie będzie chyba łaskawa

Myślę już w tym miesiącu się zapisać na a1, a jakie to nowe przepisy na a1 ?

Aras, skoro masz prawko na auto to znaczy że masz ukończone 18 lat. Ja radzę ci zrobić w tym roku pełne prawko A na wszystkie motocykle, bez względu na pojemność ;). Mógłbyś sobie bez problemów jeździć i na skuterze i na 125 ccm i na szejsecie i na litrze. Jeśli jesteś pelnoletni to bez sensu jest robienie tylko A1, skoro za podobną cenę możesz mieć pelne A.

A czasem "A" nie jest od 20lat ?

W tym roku jeszcze od 18 z tego co pamiętam. Poczytaj a znajdziesz. Za rok od 18 będziesz miał A2, a po 2 albo 6 latach będziesz mógł zdawać pelne A.

Mając B jeździsz autem do 3.5t lub 'motorowerem' - skuter o poj. <50ccm to też motorower.
Mając B możesz jeździć motocyklem <125 ccm ale tylko w Niemczech, Francji i kilku innych krajach Unii.
A1 to motocykle o pojemności <125 ccm
A motocykle.
Po nowym roku na A trzeba będzie mieć 24 lata.
A2 - to będą motocykle o mocy nie przekraczającej 37KW - jakieś 20 KM.
A1 bez zmian.
A1 i A2 też ograniczone wiekiem, ale już nie pamiętam.
Nie mylcie pojęć - motocykl, motorower, skuter, bo skuter też może być motocyklem.

Maxell. 37 KW to raczej jakieś 50 KM ;). Słyszałem że mając A2 bedzie można wcześniej zdawać na pełne A, ale kto tam wie ;).

AraS Jak chcesz robić prawko na motor to od razu A. I tak jak mówią koledzy, nie ma po co robić A1 i później ewentualnie jeszcze raz praktycznie to samo. Ja się zapisałem na kat. A i zaczynam od 17 Września. Nie wiem jak w innych WORD'ach ale w Opolu egz. na prawko jest do 1 Listopada więc muszę się trochę pośpieszyć.
Co do tego jakie będą nowe przepisy odsyłam do artykułu:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/641267,nowe_prawo_jazdy_czym_zaskoczy_kierowcow.html

A1 – max poj. 125Ccm od 16lat - motocykl
A – max poj bez ograniczeń od 18lat -motocykl
B – od 18 lat auto

Prawo jazdy kat B nie umożliwia prowadzenia niczego więcej niż samochodu i skutera do 50ccm. Tak samo jak kat A nie upoważnia do jazdy samochodem

Właśnie jak to z tym A1 jest?