Prawo jazdy Kat. AM okresowe ?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 7 miesiące temu.

• Autor
    Wpisy
  • #117728 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe student
    student
    Użytkownik

byłem ostatnio w salonie i podczas rozmowy sprzedawca mówi że nawet jeśli osiągnołem 18 lat przed wejściem ustawy to i tak za 5 lat będe miał obowiązek posiadac AM a nie dowód!! I ten okres będzie się zmniejszałby wszyscy w penym momencie mieli prawko…. (tak jak z emeryturami powoli będzie wiek emerytalny rósłdo 67roku)

czytałem dużo o AM ale jakoś chyba mi ten zapis umknął?? czy sprzedawca miał racje?? jeśli tak to bardzo proszęo wskazanie konkretnego miejsca w ustawie.
    zbiór ustaw pod tym adresem http://isap.sejm.gov.pl/
    ja tu szukałem:
    Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1137 ale może przoczyłem albo jest coś jeszcze

• #127958 Odpowiedź

Aneta Koczorowska
    Użytkownik

miał racje 🙂 akurat dzisiaj uświadomił mi to pan z drogówki. Od wejścia ustawy masz jakieś 10 – 15 lat na wymianę karty motorowerowej na właśnie to prawo jazdy.

• #127961 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Masz 5 lat aby zakupić własny pociąg, oraz zrobić licencje pilota sił powietrznych, dopiero wtedy będziesz mógł jeździć skuterem.
    PS Opcja szukaj nie boli. Ten temat był już omawiany miliardy razy.

• #127963 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Karta motorowerowa jest ważna do uzyskania pełnoletności. Trzeba było zapytać na jakiej podstawie ten sprzedawca tak uważa, ja takiego zapisu o dacie granicznej na możliwość jazdy na dowód w ustawie nie spostrzegłem.

• #128027 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Po prostu kolega zapytał sprzedawce w jakiejś wiosce, a instruktorem AM jest brat sprzedawcy. Po co klient ma płacić tylko z skuter, jak jeszcze bratu może zapłacić za zrobienie AM?

• #128034 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A jest sens się dalej rozwodzić nad wymianą karty. Pominęliście 2 istotne informacje „18 lat skonczone prze wejsciem nowych przepisów” i „AM zamiast dowodu osob.”.
    Do „studenta”: posiadając dowód i warunek 18 lat „przed” nabyłeś uprawnienia. Patrząc logicznie jeżeli ustawodawca będzie wymagał kiedyś innego dokumentu to musi ci go udostępnić „z urzedu” (bez konieczności egzaminowania) tak jak ma to miejsce w przypadku wymiany karty na AM. O ile kojarzę to nie masz na razie obowiązku posiadania AM

Odpowiedz do: Prawo jazdy Kat. AM okresowe ?
Informacje o Tobie:

Back to top button