Prawo jazdy kat. A1

Ten temat zawiera 79 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 7 miesiące temu.

• Autor
    Wpisy
  • #281517 Odpowiedź

Anonimowy

Witam Mam 16 lat i chcial bym zrobić sobie prawo jazdy kategorii A1. czyli do pojemnosci 125cc i 11kM. Bo znudzila mi się jazda skuterem heh. Slyszalem, ze ma cos byc zmieniane w prawie i, ze prawko będzie można robic dopiero od 24 lat;/ … ale czy obecnie jeszcze można zrobić takie prawo jazdy? Oraz ile kosztuje takie prawo jazdy i ile czasu trwaja mniej/więcej egzaminy:) z gory dzieki i pzdr

• #281518 Odpowiedź

Anonimowy

można jeszcze spokojnie zdawac. Akcja z prawkiem dopiero moze kiedys tam wejdzie. Kosztą 600-1000zł zależy od szkoły. Egzamin teoria+praktyka 94zł. P.S. A1 jest na 11kW czyli 15KM

• #281519 Odpowiedź

Anonimowy

ok dzieki za pomoc;) pzdr

• #281520 Odpowiedź

Anonimowy

Nie wprowadzą prawa jazdy od 24 lat to tylko plotka…. Jak to starszemu powiedziałem to mnie wyśmiał powiedział ; Jak mogą wprowadzić od 24lat jeżeli w każdym państwie w wieku 18 lat człowiek jest pełnoletni i ma prawo do pracy, itp i jest karany inaczej. I ma dostęp do zdania prawa jazdy… to jak by musieli przesunąć pełnoletność do 24lat… Co innego obniżenie wieku, bo to jest możliwe np mój staruszek miał A od 16’ego roku życia… Zdając Na A1 koszt tak jak regis podał ~700-1000zł kolega zdaje i płaci 700zł, potem jak chce zdawać na A płaci jakoś ~300zł na kurs doszkalający coś tam mówił. Pozdro

• #281521 Odpowiedź

Anonimowy

Co do Prawka od 24 lat to podobna wchodzi już w połowie 2009r(ale UE daża czas do 2010r) , a co do pełnoletności to w niektórych krajach jest od 21lat ;] Ja płaciłem za A1 łącznie 1100zł łącznie z zapłaceniem potem prawka itp, jak zdasz A1 to potem nie musisz zdawać teorii na A tylko sam praktyczny egzamin, a po wejściu prawka od 24 lat mając A1 będziesz mógł się ubiegać o A już w wieku 21lat. Pozdro.

• #281522 Odpowiedź

Anonimowy

a ile mniej/więcej moze trwac proces zdawania prawa jazdy na A1…od czasu teorii do czasu otrzymania prawa jazdy do reki:)?

• #281523 Odpowiedź

Anonimowy

Zależy jak się sprężysz :P. Ale podejżewam, że w jakieś 3 miesiące można się uwinąć ;).

• #281524 Odpowiedź

Anonimowy

ok thx;) A mam jeszcze pytanie…jezeli kupuje np honde nsr 125 lecz u poprzedniego wlasciciela byla zarejestrowana na 50 tj np. ta http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M788967 to czy po przerejestrowaniu na mnie i zostawieniu w papierach, ze to 50cc to w chwili zlapania mnie przez policje jak bym sciemnil ze nie wiedzialem ze to 125 :mrgreen: bo w papierach pisalo ze to 50 to moze ujsc bez przypalu?

• #281525 Odpowiedź

Anonimowy

Jeżeli by już doszli do tego, że to jest 125 to ktoś musi został ukarany za oszustwo państwa.

• #281526 Odpowiedź

Anonimowy

A jaka w takim przypadku jest karać Czyli za oszustwo w papierach (125 na 50cc) i jazda bez uprawnien w tym wypadku nieletniego

• #281527 Odpowiedź

Anonimowy

Tracisz pojazd. 500zł za jazdę bez uprawnień? + często jest 2 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych 3 lata pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań – czyli rejestracje 125 na 50ccm.

• #281528 Odpowiedź

Anonimowy

Regis napisał:

500zł za jazdę bez uprawnień? + często jest 2 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Zależy ile ma lat i czy był juz karany. 500zł dla osób w pełni prawnych (od 17 lat) nie posiadających prawka 300zł dla osób w pełni prawnych (od 17 lat) posiadających prawko W przypadku od 17 lat jest tylko mandat bo to jest wykroczenie. A w przypadku jak jest się nie pełnoletnim to sprawa idzie do sądu rodzinnego i sąd orzeczy jaka kara, ale nie dają za pierwszym razem odroczenia prawka. Tylko pouczenie i kolegium.

• #281529 Odpowiedź

Anonimowy

to lepiej juz jezdzic na legalu niz później mieć jakieś przypaly heh:)

• #281530 Odpowiedź

Anonimowy

Co do Prawka od 24 lat to podobna wchodzi już w połowie 2009r(ale UE daża czas do 2010r) , a co do pełnoletności to w niektórych krajach jest od 21lat ;] Ja płaciłem za A1 łącznie 1100zł łącznie z zapłaceniem potem prawka itp, jak zdasz A1 to potem nie musisz zdawać teorii na A tylko sam praktyczny egzamin, a po wejściu prawka od 24 lat mając A1 będziesz mógł się ubiegać o A już w wieku 21lat. Pozdro.

Jakiż konkretny dowód 100%? Nie zrobić czegoś takiego… nie ma bata do pracy możesz do więzienia możesz a kierowcą byc nie możesz hahahah kpina A jeżeli to wejdzie nie wiem jakim cudem , to wszyscy będą w krajach uni zdawał na prawko… bo tam od 18lat.

• #281531 Odpowiedź

Anonimowy

A jeżeli to wejdzie nie wiem jakim cudem , to wszyscy będą w krajach uni zdawałna prawko… bo tam od 18lat.

Zdaje się w tym kraju gdzie ma się obywatelstwo…

• #281532 Odpowiedź

Anonimowy

Wystarczy wpisać w google… Nowe kategorie praw jazdy i surowsze przepisy dla motocyklistów to pomysł ministra transportu na bezpieczne drogi Dopisano te propozycje do gotowego już od kilku lat projektu ustawy o kierujących pojazdami. Najwięcej zmian czeka kandydatów na motocyklistów. – Statystyki pokazują, że najmłodsi z nich są największym zagrożeniem na drogach. I to zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu – mówi „Rz” Cezary Grabarczyk, minister transportu. Co zamierza zmienić? Chce wprowadzić nowe kategorie praw jazdy: AM – uprawnienie do kierowania motorowerami, o które starać by się mogły już nawet 14-latki; A1, A2 – stopniowy dostęp do prowadzenia ciężkich motocykli; A – prawo jazdy na wszelkie motocykle, minimalny wiek uzyskania to 20 lat, ale tylko dla tych, którzy mają już dwuletnie doświadczenie w jeździe mniejszymi motorami. Dla pozostałych – 24 lata.Wiadomo już także, jak krok po kroku przebiegać ma droga do uzyskania prawa jazdy na najpopularniejszą z kategorii – B (samochód osobowy). Szkolenie będą mogli rozpocząć 16-latki. Czeka ich pełny kurs na prawo jazdy zakończony egzaminem wewnętrznym. Szkolona będzie też osoba towarzysząca najmłodszym kierowcom. Wspólne podróże potrwają co najmniej rok. Następnie rozpocznie się dwuletni okres próbny. Ma był poddany szczególnemu nadzorowi. Pomiędzy piątym a siódmym miesiącem jego trwania kierowca będzie musiał przejąć dokształcający kurs z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie z unikania zagrożeń w ruchu drogowym. Po pierwszym wykroczeniu drogowym młody kierowca dostanie list ostrzegawczy; po dwóch przedłużany będzie okres próbny, a kierowca trafi na kurs reedukacyjny i badania psychologiczne. Po trzecim wykroczeniu lub pierwszym przestępstwie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym próbny kierowca straci prawo jazdy.

• #281533 Odpowiedź

Anonimowy

Cytat z naszego portalu….. W związku z faktem, iż sprawa nieco porusza motocyklową społeczność postanowiliśmy pogrzebać tu i ówdzie i dowiedzieć się co i jak jest z owym prawem jazdy. Dotarliśmy do dokumentu na stronie Ministerstwa Infrastruktury, który to jest projektem ustawy o osobach kierujących pojazdami. W projekcie tym nie ma wzmianki o tym, że prawo jazdy kategorii A można będzie dopiero robić po ukończeniu 24 lat. Jest natomiast to, co powinno być już dawno ustanowione. Co ciekawe… projekt jest z września… 2006 roku! I miał wejść w życie 1 stycznia 2008 roku! (choć z pewnymi wyjątkami) Aby dowiedzieć się jaką niespodziankę nam szykują – kliknij „czytaj więcej” Art. 5. 1. Prawo jazdy lub inny dokument, o którym mowa w art. 3, stwierdza posiadanie uprawnień? do kierowania: 1) kategorii A1 – motocyklem o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW; 2) kategorii A: a) motocyklem, z zastrzeżeniem ust. 2, b) zespołem pojazdów złożonym z motocykla i przyczepy; I teraz przejdźmy do ustępu drugiego: 2. Motocyklem o mocy większej niż 25 kW lub o stosunku mocy do masy własnej wyższym od 0,16 kW/kg moe kierować: 1) osoba posiadajca prawo jazdy kategorii A przez okres dłuższy niż 2 lata; 2) osoba posiadajca prawo jazdy kategorii A, która ukoczyła 24 lata. Jak widać w projekcie ustawy prawo jazdy kat.A można będzie zrobić jak do tej pory mając 18 lat. Mając natomiast 20 – będzie można jeździć bez ograniczeń mocowych. Jeśli jednak ktoś starszy niż 24 lata będzie robić prawko – będzie mógł wsiąść od razu na 100 konne moto. Ponadto osoby które zrobiły prawko czeka dwuletni psikus zwany okresem ochronnym. Co to oznaczać Ano przeczytajcie sami: Art. 90. 1. Okres próbny dla osoby, która po raz pierwszy uzyskała dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym kategorii A1, A, B1 lub B wynosi dwa lata, poczwszy od dnia w którym został jej wydany ten dokument, z zastrzeżeniem art. 91 ust. 1. 2. W okresie próbnym kierowca obowiązany jest: 1) odbyć w okresie pomiędzy 5 a 7 miesiącem od dnia uzyskania prawa jazdy, z zastrzeżeniem ust. 5: a) praktyczne szkolenie w zakresię zagrożeń w ruchu drogowym, b) kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego; 2) przedstawić staroście przed upływem 7 miesięcy od dnia uzyskania prawa jazdy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i kursu, o których mowa w pkt. 1; 3) kierować wyłącznie pojazdem oznakowanym z tyłu i z przodu okrągłą nalepką barwy białej z zielonym symbolem liścia klonowego – w okresie 7 miesięcy poczynając od dnia uzyskania prawa jazdy.

• #281534 Odpowiedź

Anonimowy

Robie właśnie prawko A1. Czy potem gdy bede chcial zrobić A to bede mial jakis uproszczony kurs/egzamin? A co jakbym chcial potem zrobić A+B jednoczesnie? To juz nie będzie zadnuch ulg, bo i tak teorie na B bede musial wysiedziec. Czy taką

• #281535 Odpowiedź

Anonimowy

Jak zrobisz A1 i potem będziesz chciał robić na A to nie zdajesz teorii tylko praktykę, kat B normalnie..
    lecz od styczna lub wrzesnia 2009 wchodzą nowe kategorie więc nie wiem jak to będzie ;]

• #281536 Odpowiedź

Anonimowy

Speedy napisał:

lecz od styczna lub wrzesnia 2009 wchodzą nowe kategorie więc nie wiem jak to będzie ;]

skad to wieszł

• #281537 Odpowiedź

Anonimowy

skad to wieszł

było 1000 razy wałkowane na forum 🙄 poszukaj to się dowiesz

• #281538 Odpowiedź

Anonimowy

zostalo to juz uchwalone? jakieś konkretne informacje czy bazujecie tylko na plotkach pojawiajach się w mediach od czasu do czasu?

• #281539 Odpowiedź

Anonimowy

to jest uchwalone i z tego co wiem wchodzi od stycznia 2009 🙂

• #281540 Odpowiedź

Anonimowy

Jeśli wejdzie w takiej wersji, jak podał Regis, to nie jest aż tak źle…
    Ale jak będzie trzeba robić po 18. najpierw A1 i po dwóch latach A, to będzie porażka…

• #281541 Odpowiedź

Anonimowy

od 18 robi się A2 i można jeździc motórami, które nie mają więcej niz 45KM, po 2 latach można zdawać na A i już ograniczeń nie masz. A od 24 lat możesz z ulicy wejść i się zapisać od razu na A

• #281542 Odpowiedź

Anonimowy

hmmm… A2, nie A2, ale podwójnie będzie trzeba robić… :-/

Już miałem nadzieję, że ktoś na górze w końcu przemyślał, to, co robi…
    Ale jednak się myliłem… :-/

• #281543 Odpowiedź

Anonimowy

corey93 napisał:

to jest uchwalone i z tego co wiem wchodzi od stycznia 2009 🙂

jakieś źródło?

• #281544 Odpowiedź

Anonimowy

jakieś źródło?

juz mi się nie chce szukać, ale to była na którymś z portali typu. wp, onet, interia

• #281545 Odpowiedź

Anonimowy

no właśnie, nie było i nie ma bo nie zostało to jeszcze uchwalone, póki co… i byle tak jak najdłużej

• #281546 Odpowiedź

Anonimowy

wierzcie WP, to daleko zajdziecie (bez urazy Corey).

Wstyd, żeby taki wielki portal mial wiecznie błędy ortograficzne w wiadomościach… 😆

[ Dodano: 2008-10-16, 17:13 ]
    ps. pozostali to samo zresztą…

• #281547 Odpowiedź

Anonimowy

Ja chyba na Interii znalazłem takie coś:

Karta motorowerowa zostanie zastąpiona prawem jazdy kategorii AM, o które będą mogli ubiegać się czternastolatkowie. Kategoria A1 (dla kandydatów od szesnastego roku życia) umożliwi kierowanie motocyklami dwukołowymi o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy maksymalnej nie większej niż 15 KM i stosunku mocy do masy nie większym niż 0,13 KM/kg, lub też trójkołowcami o mocy nie większej niż 20,4 KM. Kategoria A2 będzie przeznaczona dla osiemnastolatków lub osób starszych. Ograniczenia to maksymalna moc motoru – w tym przypadku wynosząca 47,65 KM i stosunek mocy do masy nie przekraczający 0,27 KM/kg. Kategoria A upoważni do prowadzenia wszystkich motocykli. Przeznaczona jest dla dwudziestolatków (którzy mają prawo jazdy kategorii A2 od dwóch lat) lub 24-latków, jeśli nie mieli oni wcześniej prawa jazdy kategorii A2

corey93, pisałeś, że do 45 KM a tu pisze 47,65…

• #281548 Odpowiedź

Anonimowy

Ma być AM, A1,A2 i A , ustawa wchodzi w 2009-2010 bo UE to nakłada i kraje mają czas do 2010 , moc to 35KW czyli 46KM , Pisało to ostatnio w ŚM , a ustawa jest gotowa już do podpisania,ale kiedy ją nasz rząd podpisze, tego na 100% nikt nie wie.

Pamiętajcie ,że prawo nie działa wstecz , więc jeśli ktoś zacznie zdawanie prawka przed tą ustawą to jedzie na starych zasadach.

Z tego co pamiętam to i zdawanie kat B się zmieni , będzie się zdawać tylko na mieście, nie będzie już placyku a czas się wydłuży.

• #281549 Odpowiedź

Anonimowy

Speedy, zrobiłeś mi nadzieję ;]

Ja zdaję w 2009r, to może się jednak załapię od razu na A 😉

• #281550 Odpowiedź

Anonimowy

Speedy napisał:

Pamiętajcie ,że prawo nie działa wstecz , więc jeśli ktoś zacznie zdawanie prawka przed tą ustawą to jedzie na starych zasadach.

Jest gdzieś jakaś oficjalna informacja na ten temat ? Kurs właściwie już kończę, ale egzamin będę miał dopiero w 2009.

• #281551 Odpowiedź

Anonimowy

jak robisz już kurs to Ciebie to nie obejmieć 😛 obejmieć tylko tych, którzy zaczęli kursy po wejściu prawa w życie 🙂

• #281552 Odpowiedź

Anonimowy

najs 🙂 to pewnie się załapię 😉

• #281553 Odpowiedź

Anonimowy

300zł dla osób w pełni prawnych (od 17 lat) posiadających prawko

te 300 zł to jak masz inną kategorię

• #281554 Odpowiedź

Anonimowy

No napisane, że jak masz prawko xD

• #281555 Odpowiedź

Anonimowy

Archeologia na forum?

znowu masz ku rwa problem ?

• #281556 Odpowiedź

Anonimowy

Też chce robic A1.warto i czemu ?

• #281557 Odpowiedź

Anonimowy

Warto, bo można posmigać legalnie na czymś co ma więcej niż 50ccm ;p

• #281558 Odpowiedź

Anonimowy

Po pierwsze legal , po drugie frajda, po trzecie przy zdawaniu na A masz ulgi tj: Mniej płacisz , skrócone szkolenie czyli 10h i bez teori.

Zdajesz tylko Praktyke w WORD-zie .

Ogólnie polecam i żąłuję, że nie zrobiłem na B1 bo też by wszystko szybko było.

• #281559 Odpowiedź

Anonimowy

no a będzie to prawko a2 ? bo mialo byc tak ze a1 – 16 lat, a2 – 18lat i pozniej od 20lat mozesz robic prawko na motor jaki ci się podoba bo jezdziles na nniejszych pojemnosciac a jak nie jezdziles na mniejszych to dopiero od 24 lat ? to jak z tym bdzie ? i jak się ma te a2 to do jakiej pojemnosci można latac ?

• #281560 Odpowiedź

Anonimowy

Narazie olejcie to ;] Też się bałem, że nie zdążę na prawko bo to ma niby wejść, ale…

Cóż ;] Było głośno i ucichło 😀 Teraz też będzie cicho 🙂 Pewno do wiosny kiedy na nowo wyjadą motocykliści i znów się kilku zabije.

Narazie to tylko projekt, który sobie gdzieś tam w sejmieć leży i czeka na swoje lepsze dni

2) kategoria A2:

– motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla

• #281561 Odpowiedź

Anonimowy

Dokładnie, formalnie ma to wejść do końca tego roku, bo UE tego wymaga od krajów członkowskich. Lecz u nas może z tym być różnie.

• #281562 Odpowiedź

Anonimowy

Do końca tego? A nie jakoś 2012 czy coś?

U nas na pewno będzie z tym różnie 🙂

• #281563 Odpowiedź

Anonimowy

Nie, 2009 raczej na 99% bo mówili o tym, ale możliwe,że Polska przedłuży okres wprowadzenia tego w Polsce jak to lubi robić.

• #281564 Odpowiedź

Anonimowy

Nie wprowadzą tego prędko. Projektz bzz już w 2004 i coś NIC! Ja się stresowałem, że się z prawkiem nie wyrobię przed zmianami i coś I udało się bez problemu zrobić przed zmianami 🙂 Wy też zdążycie 😛 Bo u nas w Polsce tak sprawnie wszystko idzie…

• #281565 Odpowiedź

Anonimowy

Dywersant napisał:

w Polsce tak sprawnie wszystko idzie…

Wszyscy na to z reguły psioczą, ale…. w naszym wypadku to chyba działa na + 😀

• #281566 Odpowiedź

Anonimowy

A ja się pewnie nie załapię :/ A na wiek w profilu nie patrzcie, bo za kilka dni mam urodziny…

• #281567 Odpowiedź

Anonimowy

to będzie trzeba zdawac 😛

• #281568 Odpowiedź

Anonimowy

Dobra…

Mała fotka z dzisiejszej wyborczej….

(po kliknieciu oczywiscie otworzy się duze zdj ;p)

Brak słów tak troszkę jak to wprowadzą….

Mam nadzieje, że raz Polski rząd pomoże i nie uda się „szybko wprowadzić poprawek” 😀

• #281569 Odpowiedź

Anonimowy

Hmm obecnie najbardziej ciekawi mnie to zdawanie na auto ;P

W sumie to dobrze jak za rok dopiero nowe kategorie 🙂 jeszcze ktoś zdąży… 😛

• #281570 Odpowiedź

Anonimowy

W przyszłym albo pod koniec tego 🙂 Dla mnie byłoby lepiej jakby wchodziły np. w styczniu 🙂 Kurs zaczne pod koniec roku, na starych zasadach ;]

• #281571 Odpowiedź

Anonimowy

Ja już zacząłem kurs na A i B, więc jestem na tych zasadach co teraz są, nic nie zmieńią ha! 😛

• #281572 Odpowiedź

Anonimowy

No Ci co zaczeli już mają się fajnie bo prawo nie działa wstecz. Co do prawka to wczoraj na Onecie czy na WP był artykuł o zmianach i z tego co tam wyczytałem to od nowego roku wejdą nowe kat na moto i tak samo będą zmiany na prawko B tzn będziemy przez 2 lata jeździć z listkiem zielonym z tyłu i nie będziemy mogli złamać więcej niż 2 przepisy bo jeśli zlamiećmy w ciągu 2 lat więcej to mamy nowy egzamin.

• #281573 Odpowiedź

Anonimowy

W pyte, nie zdążę.

• #281574 Odpowiedź

Anonimowy

Na onecie głupoty podają(większość ). Nim wprowadzą nowe kategorie, to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie. A nowe przepisy dotyczą WSZYSTKICH przed egzaminem na prawko, więc nie patrzcie na to, że zaczeliście kurs, nim wprowadzili zmiany. 😉

• #281575 Odpowiedź

Anonimowy

Wczoraj w gazecie jakiejś czytałem o tych zmianach – dam zdjęcie później w tym poście. Ale zauważyłem jeden błąd – w artykułe pisali, że A od 22 lat jak się miało prawko na mniejszą pojemność wcześniej przez 2 lata, a w tabeli obok, że od 20 lat jak się miało wcześniej prawko :/

• #281576 Odpowiedź

Anonimowy

kto to wie, sami ustawodawcy pewnie już się w tym zagubili.

• #281577 Odpowiedź

Anonimowy

Ostatnio ogladałem program w TVP INFO o prawku i na razie priorytetem jest dla nich uregulowanie sprawy z quad’ami i prawko na 50ccm, a praca nad większymi pojemnościami jest tymczasowo wstrzymana.

• #281578 Odpowiedź

Anonimowy

heh czyli a1 na razie zostaje xd<radocha>

• #281579 Odpowiedź

Anonimowy

A1 było, jest i będzie bez zmian

• #281580 Odpowiedź

Anonimowy

Ale mi chodzi o to że od 16:)

• #281581 Odpowiedź

Anonimowy

A1 BYŁO, JEST i BÊDZIE BEZ ZMIAN!

Co oznacza, że od 16 lat, 125ccm i 11kW(15KM) mocy! ;/

• #281582 Odpowiedź

Anonimowy

A nei miało być w nowej ustawie przypadkiem od 18?

• #281583 Odpowiedź

Anonimowy

Od 18 ma być A2 …

• #281584 Odpowiedź

Anonimowy

Czyli do mocy 35kw

• #281585 Odpowiedź

Anonimowy

I stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg

• #281586 Odpowiedź

Anonimowy

Aha:)

• #281587 Odpowiedź

Anonimowy

I stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg

No i to jest poje***e >_<
    Ale z drugiej strony … kto na to będzie patrzył ?

• #281588 Odpowiedź

Anonimowy

No to pewnie będzie nieco martwy przepis tak jak teraz z mocą 125ek 🙂

Ja tam w TDRze mam nieograniczona moc xD (czyt. nie mam wpisane w dowód ;p)

• #281589 Odpowiedź

Anonimowy

jutro zapisuje się na A1.

macie jakieś fajne testy zeby porozwiazywac w necie i się sprawdzić ? w sumie to i tak wiem dobrze ale wole pocwiczyc. (teoria). to prawda ze jak musimy przejechac 30 godzin np to mozemy przejechac np 5 godzin i zdawac od razu egzamin i jak zdmy to koniec ?
    jak np nie zdam za pierwszym razem to ile 2 podejscie ksoztuje ? jak się rozwiazuje testy ?

2 lata jezdzenia odblokowanym skuterem po miescie i poza miastem + zero wypadkow + nawet nie mialem zadnego szlifa + przejechalem ponad 16tyś km = A1 zdane za pierwszym razem 😛

• #281590 Odpowiedź

Anonimowy

Mam nadzieje, że nie w twoim wypadku ;]

Idz na prawko to się wszystkiego dowiesz, a jeżeli w OSK nie jeździsz wszystkich godzin, nie pilnuja tego, to ja bym tam nie poszedł 😆

Można tak zrobić, bo i tak wpiszą w kurs, że wyjeździłeś 20h (teorii jest 30), ale to jest nieuczciwe bo:
    1. zapłaciłes za 20 jezdzisz 5
    2. w swietle prawa nie ukonczyłes kursu (nie masz godzin)

Co do testów -> http://grupa33.jgora.pl/

• #281591 Odpowiedź

Anonimowy

w moim ;p pewnie myslisz ze po tym temacie co do biegow to ze ejstem kompletnym idiota a tak naprawde skrzynia byla zepsuta ;p dzis z kolegOM xd naprawilem.

• #281592 Odpowiedź

Anonimowy

Uuuuuuuuu ;]

Skoro nawet nie wiesz co to przegazówka no to wybacz 😆

• #281593 Odpowiedź

Anonimowy

Naprawiłeś tak ?
    I niby co tam takiego było ?

• #281594 Odpowiedź

Anonimowy

jakas sprezynka poszla heh przez takie gowno nie można bylo latac.

a co to ta przegazowka ?

• #281595 Odpowiedź

Anonimowy

omg w twoim temacie było tłumaczone już co to jest

Cytat Kowala:
    A ja przypomnę, Spróbuj dodać gazu i wtedy w miejscu zmienić bieg.

• #281596 Odpowiedź

Anonimowy

Wracać do Tematu a nie robicie syf 👿 .

Odpowiedz do: Prawo jazdy kat. A1
Informacje o Tobie:

Back to top button