Prawo jazdy czasowe i inne zmiany w przepisach 2013!

Witam! Chciałbym podzielić się artykułem jaki właśnie przeczytałem. Nowy rok to nie tylko AM, A2, ale i wiele innych zmian. Chciałem się po prostu podzielić informacją, bo nie wiem czy wszyscy o tym wiedzą.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/641267,nowe_prawo_jazdy_czym_zaskoczy_kierowcow.html

MarSen dzięki za info a mó komentarz to Japierdole Kurwa za niedługo to na rower bedzie ubezpiecznie,prawojazdy i zgoda lekarska a prawojazdy trzeba będzie zdawać co 5 lat za 1200zł kurwa to wszystko schodzi na psy

Niedługo to będzie trzeba zdawać egzamin na prawo jazdy kategori P(pieszy)

Korwa poczekam az bedziemy musieli robic kwalifikacje na chodzenie po chodniku korwa mac....

A no niestety, też rozwalają mnie te nowe przepisy. Chciałem sobie zrobić prawo jazdy na "B" ale jak widać już raczej nie zdążę zrobić jeszcze na starych zasadach i według mnie to aktualne przepisy są dobre tyle że oni powinni zająć się tymi którzy rzeczywiście powodują wypadki, ale u nas kraju zawsze tak robią żeby było jeszcze gorzej...

Przecież tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Nie o względy bezpieczeństwa i to całe pieprze...nie, o którym mowa w mediach. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego są instytucjami samofinansującymi się. A to znaczy, że im więcej kategorii, im więcej egzaminów tym więcej kasy dla WORD'ów. Z moich obserwacji (jak płaciłem za ostatni egzamin) w ciągu godziny WORD skasował od ludzi jakieś 2000 zł. Ośrodek czynny 14 godzin dziennie co daje 28000 dziennie. Nie sądzę, aby utrzymanie tych kilku samochodów, 'bogów' od egzaminów i całej administracji z różnymi opłatami tyle kosztowało.
Pomijam fakt, że wprowadzili teraz tzw indywidualne numery kont, na które wpłaca się za egzamin (częścią numeru konta jest numer pesel osoby zdającej/wpłacającej). Po co? Bo mi się wydaję, żeby mieć lepszą kontrolę nad tym ile kto wpłacił, czy można go już puścić czy może jeszcze z raz niech zapłaci. No i jak to się ma do przepisów o ochronie danych osobowych - bo na takim druku mają wszystko, nazwisko, adres, pesel...i wiedzą wszystko wszyscy, którzy mają kontakt z takim druczkiem wpłaty.
Proponuję kupić prawko w Dżakardzie, tam 18 euro za papier i bez egzaminów żadnych, oficjalnie, legalnie itd.

Dobrze, że prawo nie działa wstecz :)

maxell napisał:

Dobrze, że prawo nie działa wstecz :)

nie w tuskolandii...

maxell
Zgadza się dopiero później pomyślałem że rzeczywiście tak może być, bo i tak płaci się ciężkie pieniądze za egzaminy tylko jak widać jest im ciągle mało jakoś więcej wyciągnąć...

A Czy trzeba od razu wymieniać na katę motorowerową na AM?Czy czekać do2028-2038r

Na innych stronach piszą, że ta ustawa się opóźni i wejdzie dopiero w 2014 czy nawet 2015. Macie jakieś pewne informacje?

Tak jak już wcześniej gdzieś pisałem, obstawiam przy tym, że nie wprowadzą zmian w 2013. Z prostego powodu. Technicznie nie dadzą rady dostosować się ze wszystkimi zmianami. Systemy komputerowe, zmiana floty, przygotowanie placów egzaminacyjnych, zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa na tych placach i wiele innych.
Dla mnie styczeń 2013 to termin nie osiągalny.

Jak np. Ta ustawa wejdzie w 2013 To Karte motorowerową która posiadam będe musiał obowiązkowo wymienić na AM?