Prawo jazdy czasowe i inne zmiany w przepisach 2013!

• 11 odpowiedzi, 9 odp, ostatnia aktywność 9 lat temu od Anonim.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #77751 Reply
    MarSen
    Użytkownik
    • 11

Witam! Chciałbym podzielić się artykułem jaki właśnie przeczytałem. Nowy rok to nie tylko AM, A2, ale i wiele innych zmian. Chciałem się po prostu podzielić informacją, bo nie wiem czy wszyscy o tym wiedzą.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/641267,nowe_prawo_jazdy_czym_zaskoczy_kierowcow.html

#77754 Reply
    Fubu2PL
    Użytkownik
    • 19

MarSen dzięki za info a mó komentarz to Japierdole Kurwa za niedługo to na rower bedzie ubezpiecznie,prawojazdy i zgoda lekarska a prawojazdy trzeba będzie zdawać co 5 lat za 1200zł kurwa to wszystko schodzi na psy

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#77764 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 3

Niedługo to będzie trzeba zdawać egzamin na prawo jazdy kategori P(pieszy)

#77769 Reply
    patryk2152
    Użytkownik
    • 7

Korwa poczekam az bedziemy musieli robic kwalifikacje na chodzenie po chodniku korwa mac….

#80518 Reply
    jack78
    Użytkownik
    • 0

A no niestety, też rozwalają mnie te nowe przepisy. Chciałem sobie zrobić prawo jazdy na „B” ale jak widać już raczej nie zdążę zrobić jeszcze na starych zasadach i według mnie to aktualne przepisy są dobre tyle że oni powinni zająć się tymi którzy rzeczywiście powodują wypadki, ale u nas kraju zawsze tak robią żeby było jeszcze gorzej…

#80522 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82

Przecież tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Nie o względy bezpieczeństwa i to całe pieprze…nie, o którym mowa w mediach. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego są instytucjami samofinansującymi się. A to znaczy, że im więcej kategorii, im więcej egzaminów tym więcej kasy dla WORD’ów. Z moich obserwacji (jak płaciłem za ostatni egzamin) w ciągu godziny WORD skasował od ludzi jakieś 2000 zł. Ośrodek czynny 14 godzin dziennie co daje 28000 dziennie. Nie sądzę, aby utrzymanie tych kilku samochodów, 'bogów’ od egzaminów i całej administracji z różnymi opłatami tyle kosztowało.
    Pomijam fakt, że wprowadzili teraz tzw indywidualne numery kont, na które wpłaca się za egzamin (częścią numeru konta jest numer pesel osoby zdającej/wpłacającej). Po co? Bo mi się wydaję, żeby mieć lepszą kontrolę nad tym ile kto wpłacił, czy można go już puścić czy może jeszcze z raz niech zapłaci. No i jak to się ma do przepisów o ochronie danych osobowych – bo na takim druku mają wszystko, nazwisko, adres, pesel…i wiedzą wszystko wszyscy, którzy mają kontakt z takim druczkiem wpłaty.
    Proponuję kupić prawko w Dżakardzie, tam 18 euro za papier i bez egzaminów żadnych, oficjalnie, legalnie itd.

Dobrze, że prawo nie działa wstecz 🙂

#80535 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

maxell napisał:

Dobrze, że prawo nie działa wstecz 🙂

nie w tuskolandii…

#83659 Reply
    jack78
    Użytkownik
    • 0

maxell
    Zgadza się dopiero później pomyślałem że rzeczywiście tak może być, bo i tak płaci się ciężkie pieniądze za egzaminy tylko jak widać jest im ciągle mało jakoś więcej wyciągnąć…

#83665 Reply
    lisu7
    Użytkownik
    • 55

A Czy trzeba od razu wymieniać na katę motorowerową na AM?Czy czekać do2028-2038r

#86229 Reply
    Router33
    Użytkownik
    • 1

Na innych stronach piszą, że ta ustawa się opóźni i wejdzie dopiero w 2014 czy nawet 2015. Macie jakieś pewne informacje?

#86245 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82

Tak jak już wcześniej gdzieś pisałem, obstawiam przy tym, że nie wprowadzą zmian w 2013. Z prostego powodu. Technicznie nie dadzą rady dostosować się ze wszystkimi zmianami. Systemy komputerowe, zmiana floty, przygotowanie placów egzaminacyjnych, zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa na tych placach i wiele innych.
    Dla mnie styczeń 2013 to termin nie osiągalny.

#86860 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 3

Jak np. Ta ustawa wejdzie w 2013 To Karte motorowerową która posiadam będe musiał obowiązkowo wymienić na AM?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Prawo jazdy czasowe i inne zmiany w przepisach 2013!
Twoje informacje:

Back to top button