Prawo jazdy (AM) na skuter.

Co myślicie o nowych przepisach, które wejdą jeszcze w tym roku?

Co myślicie o nowych przepisach, które wejdą jeszcze w tym roku?

Bardzo dobrze, wreście się skończy rajd szaleńców. Ale mam wrażenie, że większość gównarzerii będzie jeździć dalej bez uprawnień.

Mój kuzyn właśnie zdaje na B, do tej pory kręcił się po mieście skuterem. Czyli po zdaniu B, kiedy przepisy wejdą w życie, będzie musiał zdać prawko na skuter?

Prawo działa tak wstecz?

Moim zdaniem pomysł dobry ze sprawdzeniem wiedzy "skuterowców", ale - jak zwykle - źle rozwiązany.

Mój kuzyn właśnie zdaje na B, do tej pory kręcił się po mieście skuterem. Czyli po zdaniu B, kiedy przepisy wejdą w życie, będzie musiał zdać prawko na skuter?
Prawo działa tak wstecz?
Moim zdaniem pomysł dobry ze sprawdzeniem wiedzy "skuterowców", ale - jak zwykle - źle rozwiązany.

Jeśli to przejdzie w Sejmie w takim kształcie to faktycznie mamy problem;)

A jezeli mam karte motorowerowa musze robic prawo jazdy kategorii AM?

A jezeli mam karte motorowerowa musze robic prawo jazdy kategorii AM?

Niestety:(

Przeciez prawo nie działa wstecz.. a kiedy mają wejść te przepisy?

Bo chyba nie moga wejść w tym roku..

Bo chyba nie moga wejść w tym roku..

Góra twierdzi, że w październiku. Ile w tym prawdy nie wiem. Oby jak najmniej.

Ja myśle że wszystkie nowe ustawy są wprowadzane zawsze od nowego roku czyli w tym przypadku 2011..

Zmiany pojawiają się także w samych zasadach zdobycia prawa jazdy. Jeśli ustawa zostanie przyjęta pojawią się także nowe kategorie. By jeździć motorowerem, trzeba będzie mieć kategorię AM -będzie ona dostępna dla 14 - latków, a nie jak obecnie dla 13.

Rząd zapowiada, że nowe przepisy wejdą w życie jeszcze w tym roku.

Za tvn24.pl

Ale chyba dosyć długo potrwa wprowadzenie tej ustawy?

Prawo wstecz nie działa - zmieni się tylko wymagany do prowadzenia takiego pojazdu dokument. Motorower zacznie być traktowany jako mały motor i dlatego będzie potrzebował odpowiedniej kategorii prawa jazdy.
Wg mnie to dobrze - nie raz jakiś [cenzura] wjechał mi pod koła, nie raz skręcał bez kierunku a o pamiętaniu kto ma pierszeństwo to już wogóle nie było mowy (mieszkam na wsi, z dala od miasta - tu roi się od debili na tych pierdzi kółkach).

(mieszkam na wsi, z dala od miasta - tu roi się od debili na tych pierdzi kółkach).

To wyobraź sobie co by było jakby ci [cenzura] wjechali teraz do miasta:)
Swoją drogą kiedyś jak poszedłem do serwisu na przegląd podjechało dwóch takich na skuterze kingway coliber. Nie mieli wydechu, przedniego hamulca, lusterek, rozbita była przednia lampa i niemal wszystkie plastiki, do tego odpalali metodą "na sznurek". Wyobraźcie sobie, że jechali na tym z miejscowości Szczaki do Warszawy (30 km). Koleś, który prowadził ten wehikuł przy wyjeżdżaniu z serwisu wjechał na rondo z lewej strony. Miał może z 15 lat.
Po tym, jak to zobaczyłem stałem się zwolennikiem przeglądów technicznych i prawa jazdy.

Prawo wstecz nie działa - zmieni się tylko wymagany do prowadzenia takiego pojazdu dokument. Motorower zacznie być traktowany jako mały motor i dlatego będzie potrzebował odpowiedniej kategorii prawa jazdy.
Wg mnie to dobrze - nie raz jakiś [cenzura] wjechał mi pod koła, nie raz skręcał bez kierunku a o pamiętaniu kto ma pierszeństwo to już wogóle nie było mowy (mieszkam na wsi, z dala od miasta - tu roi się od debili na tych pierdzi kółkach).

Czyli jeżeli mam juz karte motorowerową to to będe mógł dalej na niej jeździć? mimo tego że wejdzie przepis o prawie jazdy? nie będę musiał go robić?

To znaczy, że motorower nie będzie już de facto motorowerem a motorem AM. W związku z tym będziesz musiał posiadać dokument odpowiadający kategorii pojazdu.

To tak samo jakby zmieniły się przepisy i wszystkie samochody osobowe byłyby traktowane jak autobusy przegubowe. Mimo, że masz kategorie B to będziesz musiał zrobić dodatkowy kurs na autobus. Brzmi paradoksalnie, ale nie umiem tego inaczej wyjaśnić:)

Mam nadzieje że do końca września pojezdze na Karcie motorowerowej?

Mam nadzieje że do końca września pojezdze na Karcie motorowerowej?

Myślę, że spokojnie. Pamiętaj, że nawet jak ustawa wejdzie w tym roku, to będzie okres przejściowy. Nie mogą z dnia na dzień wprowadzić zmian. Ludzie muszą mieć czas na to, aby nabyć uprawnienia.

Mam nadzieje że do końca września pojezdze na Karcie motorowerowej?

Myślę, że spokojnie. Pamiętaj, że nawet jak ustawa wejdzie w tym roku, to będzie okres przejściowy. Nie mogą z dnia na dzień wprowadzić zmian. Ludzie muszą mieć czas na to, aby nabyć uprawnienia.

Okres przejściowy czyli? Będzie można jeździć nawet jak ustawa wejdzie?

Przez jakiś czas tak.