Prawo jazdy AM. Jak to wygląda?

Witam. Mam 15 lat i nie mam karty motorowerower ani żadnego prawa jazdy. Chciałbym zapisać się na kurs AM. Chciałbym zapytać was jak to wygląda? Np. praktyka, wsiadamy na motorower biegowy (czy skuter) i jeździmy z egzaminatorem po mieście? Czy po placu? Proszę o informacje. :D

Prawdo podobnie jeździsz TZR, ale nie jestem pewien. Normalne jazdy masz itd. Ale w twoim wieku to nie opłaca się, poczekaj rok i idź na A1 :) Możesz jeździć 125 ale i 50 też :D

Tego jeszcze nikt nie wie, ponieważ nie ma jeszcze instruktorów na te prawo jazdy.
Ja sobie "fartem" wyrobiłem tydzień temo motorowerową, którą o dziwo miałem zdaną już od roku O.o

Jak zrobisz A1 i kupisz fajną maszynkę, to bardzo długo się nią nacieszysz. Tak szybko Ci nie zabraknie mocy... A potem jak będziesz już miał 24 lata, sam zadecydujesz, czy zrobić A. Ja bym tak zrobił na Twoim miejscu.

Ale rok czasu to dużo. Nie opłaca mi się tyle czekać (przynajmniej tak myślę). Chodzę do 2 kl. gimnazjum i mam ok. 30 minut do szkoły w jedną stronę. Nie myślę na razie o robieniu prawka na 125 ccm. :)

Czyli jeszcze nikt w Polsce do tej pory, nie zdał egzaminu na Prawo Jazdy AM ? :D

Zdać nie zdał. Co najwyżej wymienił motorowerową na AM, co jest bardzo opłacalne, ponieważ zrobienie prawka AM ma kosztować grube pieniądze.

Czyli jak ktoś do tej pory nie miał Kart Motorowerowej, i nie ma 18 lat, to ma "przesrane" xD

Można tak powiedzieć :-)

To zajeb*ście. Super, dzięki.

Bo tak się składa, że nie mam ani tego, ani tego. A prawko kosztuje 800 zł. A Wie ktoś ile kosztuje mandat za brak prawka/karty motorowerowej?

DeelBeat, to w jaki sposób Ty wyrobiłeś kartę? :)

Bonus napisał:

Bo tak się składa, że nie mam ani tego, ani tego. A prawko kosztuje 800 zł. A Wie ktoś ile kosztuje mandat za brak prawka/karty motorowerowej?

Podejrzewam, że tyle co za brak każdych innych uprawnień - 500.

To już nie wiem co robić.

Zdać prawko. ;)

Mandatu nie dostaniesz to nie masz ukończonych 17 lat. Sprawa pójdzie do sądu rodzinnego gdzie tam mogą Ci zasądzić kartę w postaci grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów na okres np. 1 roku itp. Ogólnie nie opłaca się.