Prawo jazdy AM i pare pytań

Witam i przepraszam że zakładam nowy temat ale nigdzie nie odnalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż czy osoba która posiada kartę rowerową i kończy 18 lat po 19 stycznia br. Będzie mogła poruszać sie pojazdem do 50cm3 na dowód osobisty?

Nie.

Nic, tylko dziękować rządowi polskiemu.

A i jeszcze jedno pytanie dam radę wymienić na prawko AM w wydziale Komunikacji? oczywiście za wiążącą się z tym opłatą. A pytam dlatego bo jak kupiłem kingway'a w 2011r to nie chciało mi się robić karty motorowerowej, więc podszedłem na komende w celu upewnienia sie czy takową muszę posiadać. A odpowiedziano mi tak ''Do 50cm3 karta motorowerowa nie jest wymagana''. No i wyszło z tego że jestem w czarnym lesie...

Karta rowerowa uprania do jazdy na ROWERZE! Nie wymienią Ci jej na prawo jazdy kat. AM. Gdybyś miał kartę MOTOROWEROWĄ to bez problemu byś to zrobił. Pozostaje Ci tylko zrobić urawnienia na AM - kurs i egzamin. Z drugiej jednak strony, media trąbiły o tych zmianach bardzo długo. Było dużo czasu, by w szkole czy na komendzie zrobić kartę motorowerową bez większego wysiłku...prawda?

Poska to dziwny kraj, w którym do niedawna młodzi ludzie nie mający bladego pojęcia o zasadach ruchu drogowego, na swoich przerobionych skuterkach kupionych w pobliskim markecie pomykali 90km/h na drogach publicznych stwarzając realne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.
W chwili, gdy ktoś to w końcu zmienił, przekorni Polacy narzekają na ustawodawców... Dziwny ten kraj i jego mieszkańcy...

Zadziwia mnie brak samodzielnego myślenia i wyszukiwania informacji u młodych ludzi. Poza tym bardzo dobrze, że zmienili to stare prawo, kiedyś nie było tyle małolitrażowych jednośladów na droga. Skoro zaczęły się masowo pojawiać trzeba było dostosować przepisy do rzeczywistości.

Dziękować zaś możesz tylko sobie, trzeba było się zawczasu zainteresować sprawą.

Bardzo dobrze że zrobili to prawo jazdy AM. Dzieci po 12 lat, jeżdżą skuterami po 80 km/h, nie znając przepisów, w głowie zero wyobraźni...

Gucioo, nie każde dziecko, które ma 13 czy 14 lat, ma w głowie zero wyobraźni, a ja się do takich zaliczam, to samo można powiedzieć o doświadczonych kierowcach, przez których tylko osób ginie na drogach, a ktoś taki jak ja, ma troche oleju w głowie i po drogach jeżdżę ostrożnie.

Tacy super gimnazjaliści jak Ty nie będą mieli większych problemów ze zdaniem prawka :). Nie widzę problemu.