Prawo Jazdy A1 - Parę Pytań

Witam oglądając pewien miesięcznik motocyklowy pisali, że na motocykle o pojemności do 125cm3 i mocy 15KM (ok.11kW) trzeba mieć prawo jazdy A1. Piszą także, że takie prawo jazdy można robić od 16 lat.

Ja na koniec roku szkolnego mam 16 urodziny i na wakacje chciałbym sobie zrobić takie prawko. A więc chciałbym wiedzieć Czy jest coś takiego, a jeżeli tak to ile to kosztuje i gdzie się to zdaje. Chciałbym podkreślić, że mam już Kartę Motorowerową

Istnieje coś takiego. To czy masz kartę motorowerową to nie ma nic do rzeczy. Zdaje się to w ośrodkach szkolenia kierowców, a za ile, to nie wiem.

Robisz kurs, w ośrodku szkolenia kierowców, jak zdasz teoretyczny i praktyczny kurs to dostajesz kwitek, idziesz do Wordu, zapisujesz się, opłacasz i próbujesz zdać, najdroższy jest kurs u mnie kosztuje około 500 zł ale mieszkam na wsi więc w mieście to na pewno drożej, w wordzie płacisz około 300 zł jak zdasz za pierwszym razem(zależy od worda ile płacisz)

WORD-wojewódzki ośrodek ruchu drogowego

PAT z tym 300 to Cie trochę poniosło... Ja za C+E płaciłem 195zł ;) A gdzie to się ma do A...

Egzamin na A kosztuje 140 zł praktyka i 22 teoria (WORD Warszawa)

pomyliłem się o 20 zł

Gdańsk 22 teoria, 140 jazda

162zł to sam egzamin. Ciekawe ile za kurs na A1.

Mówimy o samym egzaminie... Za kursy się płaci "tysiącami"...

Bez przesady, że tysiącami. Kurs od ok 800 do 1000zł. Warto się rozejrzeć w swojej szkole średniej, bo czasami w szkołach są właśnie takie ośrodki szkolenia kierowców i tam potrafi być sporo taniej.

Przecież napisałem w cudzysłowiu...