Prawo jazdy A1, a posiadane AM

Witam, chciałbym zaznaczyć na wstępie iż posiadam prawo jazdy kat. AM od 1,5 roku i teraz przyszła pora na A1. Moje pytanie jest następujące: czy muszę ponownie zdawać teorię w WORDZIE? Ponieważ czytałem gdzieś tutaj, że nie muszę, a instruktor z OSK mówi, że muszę. Chciałbym rozwiać moje wątpliwości.

Dziękuję i pozdrawiam.

Nie. Zdajesz całość.
pkt 4 - jakbyś już miał A, A1, A2… itd ale z ograniczeniem do automatów to byś miał wtedy uznaną teorię. Przepis:

Egzamin państwowy
§ 9. Osoby egzaminowane ubiegające się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresie:

  1. prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E lub D+E,
  2. prawa jazdy kategorii A, jeżeli posiadają odpowiednio prawo jazdy kategorii A1 lub A2 lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy,
  3. prawa jazdy kategorii A2, B, C lub D, jeżeli posiadają odpowiednio prawo jazdy kategorii A1, B1, C1 lub D1 lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy
  4. prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D, jeżeli posiadają wydane prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D z ograniczeniem do prowadzenia pojazdów wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów,
  5. o którym mowa w art. 6 ust. 2 ustawy, jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii B lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy
    – uznaje się za posiadające pozytywny wynik części teoretycznej egzaminu państwowego.

Okej, dzięki :slight_smile: