Prawko AM w związku z kartą.

Witam, mam 17 lat, a 18 kończę w sierpniu pod koniec. Rok temu zdałem test na kartę motorowerową, dostałem "arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową" tam wszystko ładnie napisane zaliczone itd. Dostałem tylko jedno ostrzeżenie, że nie mogę przyjechać po wydanie karty skuterem. A, że okazałem się totalnym debilem to stwierdziłem, iż nie chce mi się po tą kartę jechać, że jakoś dam radę bez niej. Teraz jak weszło nowe prawo jazdy AM mam problem bo zaczną być wysokie mandaty za brak prawka na skutery. I teraz moje pytanie do was. Czy da radę jakoś to zrobić, żeby z tym wnioskiem, w którym jest napisane, że zdałem testy itp. jakoś wydać tą kartę motorowerową? Albo czy da się zrobić cokolwiek innego żebym nie musiał śmigać robić tego prawka AM za 500 zł. Tak jak już pisałem, zdałem wszystko tylko zachowałem się jak idiota i nie chciało mi się podjechać po wydanie karty.

po wydanie karty bałeś się pojechać skuterem ,a po drogach to już bez żadnych obaw jeździłeś ? :D

Grozili mi, że sprawdzą dokładnie. Zresztą byłem debilem jak nie wiem ;/ I teraz właśnie myślę co da się zrobić w tej sprawie :|

A pytałeś tam gdzie tą karte wyrabiałeś? Na moje to już po obiedzie :-)

Nie byłem, ale to już nielegalne wydawać karty po 19 stycznia więc raczej tam mi nie przybiją ;/

trzeba próbować. może powiedz że zgubiłeś kartę i chcesz żeby ci od razu prawko wyrobili albo coś w tym stylu

marcinus1993 i do innych użytkowników >PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ<
możesz nawet wyrobić w czerwcu

Mistrzu gdzie zasięgnąłeś języka, że można jeszcze wyrabiać kartę motorowerową?

Mistrz usłyszał to w piaskownicy :-)

Do lucka i benekpe dajcie link gdzie pisze że nie można wyrobic karty lub am po zdaniu karty motorowerowej po ustawie

Dzwoniłem do WK - nie wydają. WK jedynie wymienia już posiadaną kartę motorowerową na prawo jazdy kat. AM...

Tyle w temacie.
W Polsce prawo działa wstecz - przykład? Ustawa emerytalna - objęła ludzi, którzy odkładali swoje składki na starych zasadach...niektórzy byli by niebawem emerytami, a tymczasem muszą zap..ć kolejne lata w robocie...aż garb im wyrośnie...

W styczniu wysłałem maila z zapytaniem o kat. AM do WK i nie zauważyłem, że dostałem odpowiedź. Wklejam to co otrzymałem.

1. Projektowana opłata za wydanie prawa jazdy (każdego) to 100 zł (w chwili obecnej jest tylko projekt rozporządzenia w tym zakresie). Zatem taką też kwotę będzie trzeba zapłacić również przy wymianie karty motorowerowej na prawo jazdy kat. AM. Oprócz tego trzeba będzie uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości 0,50 zł.

Osoba ubiegająca sie o wymianę karty motorowerowej na prawo jazdy kat. AM bedzie musiała złożyć we właściwym urzedzie.:
wniosek
fotografię
orzeczenie lekarskie od lekarza uprawnionego do badań kierowców o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami
zgode rodzica lub opiekuna

2. Na podstawie art. 133 ust. 2 i 3 ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U. 2011.30.151)

Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym zachowuje ważność do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia. Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej na prawo jazdy kat. AM, o ile osoba ma ukończone 14 lat.

Osobę, która przed dniem wejścia w zycie ustawy o kierujacych pojazdami ukończyła 18 lat uważa się za uprawniona do kierowania motorowerm na terytorium RP. Od tej osoby nie wymaga się posiadania dokumentu stwierdzajacego to uprawnienie. Nie może ona jednak uzyskać prawa jazdy kat. AM tak jak osoba posiadająca karte motorowerową.

czyli tak tez zalozylem ze nie ma isc adi23 po karte tylko od razu po AM jednak zdzierstwo dla mlodych ludzi

Na AM wymieniają tylko karty motorowerowe, więc musiałby uzyskać wpierw kartę.

Do Benekpe.
Zależy jak to interpretujesz, odkładanie składek to nie jest już przyznana emerytura, przecież nie zmusili staruszków, którzy już mają przyznane świadczenia do tego by dopracowali ten brakujący czas. Społeczeństwo się starzeje i takie ruchy są nieuniknione. Najgorzej wyszli Ci, którzy już mieli niedaleko do tej emerytury jak np. moi rodzice. Mój ojciec ma już ponad 40 lat pracy, a i tak będzie musiał zasuwać jeszcze około 6 lat.

Ja już się spytałem wszystko wiem kartę mi wyrobią . Tak jak mi podpowiedział CEFA (za co mu bardzo dziekuję ekspert) >>PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ<<. Do benekpe ja cie nie prosiłem żebyś mnie wyręczył i dzwonił do WK . Marcinus pytaj się w szkole jeszcze może wyrobią . Życzę powodzenia

mam ten sam problem jutro jadę do wydziału komunikacji się dowiedzieć :/

Boże ludzie.. to tak jak byście chcieli wymienić prawo jazdy na konwój konny z roku 1430 na prawo jazdy kat. B, a wymówka by była "A zapomniałem...". Ci co mają kartę to muszą ją tylko wymienić na kat. AM w urzędzie wcześniej robiąc badania lekarskie. Ci, co nie mają karty to muszą zapier**lać po szkołach jazdy i normalnie kursy robić, i egzamin państwowy. Czemu mieli by wam wyrobić teraz kartę? bo wam się nie chciało wcześniej dupy ruszyć. Normalny Kowalski idzie i robi kursy na prawko, i ma, a wy kombinujecie, bo może jakoś się uda.. Nie nie uda się.