Prawidłowa temperatura skutera 4t

Witam, mam pytanie jaka powinna być prawidłowa temperatura skutera 72 lub 50ccm 4t. Zamierzam się wybrać w trasę 100km i nie wiem co ile kilometrów robić przerwy i czy ma wpływ na to temperatura otoczenia. I jak mogę sprawdzić temperaturę żeby go nie przegrzać a co gorsze zatrzeć podczas długotrwałej ciągłej jazdy. Dziękuję i pozdrawiam

prawidłowa temperatura oleju to około 90 stopni. Głowica i cylinder bedą ciut cieplejsze - zwłaszcza w silniku chłodzonym powietrzem. Nie masz tego jak sprawdzić bez dobrze umieszczonego czujnika temperatury.
Trasa 100km to bardzo dużo jak na ten silniczek. Wszystko zalezy jak go bedziesz cisnął jadąc i co to za sprzęt

Jest to Romet 747 przerobiony na 72ccm 4t z 2019 a spala niecałe 2l/100km. Jego vmax to 65 gdyż jest on zablokowany i myślę że 55km/h to odpowiednia prędkość żeby silnik nie męczył się i nie grzał się. Silnik moim zdaniem da rade ma już przejechane 6tyś i nie raz dostawał w palnik ale też z umiarem. A propo tego czujnika, jak kupię taki termometr analogowy co się wkręca go zamiast bagnetu oleju to będzie spełniał swoje zadanie?

bedzie

Czyli jadąc 55km/h ile musiał bym robić przerw jadąc końcem wiosny czyli jakby było 15-20stopni na zewnątrz?

tego nikt nie wie. teoretycznie wcale ale jak masz coś nie tak z regulacją to co 10-15km intensywnej jazdy warto mu dać odpocząć. pamietaj że to chinol