Prawidłowa regulacja obrotomierza Zipp pro 50

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    tarzinio
    Uczestnik

Witam serdecznie.
    Chce prawidłowo wyregulować obrotomierz w Zipp pro, dla tego może ktoś z was wie jakie napięcie ma przy jakich obrotach? Albo ile obrotów powinien mieć przy 3,5,9 lub 12v ? Może ma ktoś jakiś wzór?

Pozdrawiam

Wombat
    Moderator

to jest raczej ilość impulsów na sekunde. on ma sygnał z instalacji zapłonowej – w 4T jeden impuls to dwa obroty wału, w 2T co obrót to zapłon

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Berg
    Uczestnik

Jeśli masz dostęp do generatora i wiesz jak go podłączyć, to możesz sobie sprawdzić czy dobrze pokazuje. Przelicznik częstotliwości na obroty masz tutaj —> https://www.convertworld.com/pl/czestotliwosc/obrotow-na-minute.html

Wombat
    Moderator

i jakbyś dłubał to pamietaj że wskazówkowe zegary ustawia się dla wskazanej wartości a im bardziej od niej odbiega pomiar tym bardziej sie to rozjeżdża. Bo „mechanika” wskazówki generuje bład pomiaru.
    Np predkościomierz samochodu ustawia się na 100km/h a im bliżej do 0km/h i im wyżej powyżej 100km/h wskazanie jest coraz mniej precyzyjne.
    Chyba że to CYFROWY WYŚWIETLACZ – cyferki lub kreski, bez grama mechaniki (wskazówki, zacierającej się ośki mającej inne tarcie zimą, inne latem..itd. Tylko że te sie raczej nie rozkalibrowywuja.

Wiec np ustawiaj sobie obrotomierz na 7000 obr i miej na uwadze że im dalej od tego punku tym bardziej może kłamac.

tarzinio
    Uczestnik

Ok, dziękuje bardzo. Generatora nie mam, ale w gniazdku jest 50 Hz co nie? w sumie gdzieś miałem przetwornicę XL6009 step down-up, takie coś da radę czy niezbyt? Ona ponoć jest impulsowa.

Pozdrawiam

Berg
    Uczestnik

Tylko nie podłącz bezpośrednio 230V 😀 . Przy 50Hz powinien Ci wskazać 3000 obr/min (przy 4T – 1500).

tarzinio
    Uczestnik

Nie nie, no wiem 😛 Ja to pod akumulator miałem. Przez zasilacz dający napięcie akceptowane przez przetwornicę da radę? Czy będę musiał jeszcze inaczej kombinować?:P

Wombat
    Moderator

będziesz musiał kombinować.

Berg
    Uczestnik

Możesz podłączyć jakiś mały transformatorek który na wyjściu ma nie więcej niż 12V luzem (czyli bez obciążenia). Sam transformatorek bez prostownika – na wyjściu musisz mieć 12V zmiennego. Tylko nie wiem czy to zadziała, bo w sieci masz sinusoidę, a obrotomierz pracuje przy prostokątnym. Ale spróbować możesz.
    Najlepszy by był generator.

tarzinio
    Uczestnik

A jakbym ustabilizował sygnał z głośnika komputerowego i ustawił w programie 50 Hz?

Berg
    Uczestnik

A to tak. Są darmowe softy „Generator” w których możesz sobie ustawić co chcesz. Na wyjściu audio masz sygnał; tylko że to nie będzie 12V ale spróbować możesz.

Wombat
    Moderator

tylko najlepiej jakbyś ten obrotomierz ustawiał nie na 3000 tylko na 5-7 tys

tarzinio
    Uczestnik

Wie ktoś może, które kable z całej tej wiązki od zioła są od obrotomierza?

Berg
    Uczestnik

Do obrotomierza z reguły dochodzą trzy przewody:
    zielony – masa
    brązowy z niebieskim paskiem – zasilanie
    czarny z żółtym paskiem – impulsy
    Ale kolory możesz mieć u siebie inne. Zielony to na pewno masa. Impulsy z reguły pobierane są z wejścia do cewki zapłonowej a czasami z dodatkowych wyjść z modułu CDI.

tarzinio
    Uczestnik

Co do sygnału z głośników, to wypróbuję, chyba, że ktoś wie, że jeżeli nie będzie 12v to nie zadziała. Co do podłączenia, to rozumiem, że masa do masz zasilanie do 12v, a i pulsy z głośników z plusa (drugi koniec z głośnika do masy)? Czy inaczej to podłączyć?

Berg
    Uczestnik

Masa – do -12V i do masy wyjścia głośnika
    Zasilanie – +12V
    impulsy – wyjście sygnału na głośnik

tarzinio
    Uczestnik

Dzięki wielkie, dzisiaj będę testował.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button