Praga 2013. Czerwiec bądź lipiec.

Witam!
Planuję w czerwcu bądź lipcu wyjazd do Pragi, w Czechach. Odległość ode mnie to jakieś 630 km. Trasę planuję rozplanować na 5 dni, dwa dni na dojazd i dwa na powrót, plus jeden dzień na zwiedzanie. Noclegi w lesie, na polach itd, kolokwialnie mówiąc - na dziko. Myślałem o wyjeździe autobusem, jednak bilet na polskiego busa to 200 zł w obie strony, a moim motórem mogę pojechać za 140 zł w dwie strony. Nie muszę mówić, że przyjemność z jazdy motorowerem jest nieporównywalna...
Na razie to są odległe plany, jednak od planów do realizacji jest krótka droga. tym bardziej, że cały wyjazd kosztowałby mnie około 200 zł, a 4-5 dni wolnych w pracy mogę załatwić bez problemu bez konieczności brania urlopu.

Jeśli ktoś byłby chętny do wyjazdu to zapraszam. Wiem od Pietra, że na wjazd do Czech nie potrzeba żadnego prawa jazdy, mam zamiar to potwierdzić wysyłając maila do ambasady. Planuję jechać na weekend tj. pt- pn lub czw-ndz.

Polskim Busem wyjdzie 105zł w obie strony jeśli pojedziesz w dzień.

HugoBoss napisał:

Polskim Busem wyjdzie 105zł w obie strony jeśli pojedziesz w dzień.

ciekawe hugo z kad ?
z katowic busem expresem do cieszyna jakies +-100km(nawet nie)
trzeba zaplacic prawie 15 zeta ,jak pamietam ty z okolic warsaw okolic zaznaczam -to z kad (miejsce) taka cena i to tam i curik?na wynajetym maxi busie czy autokarze ?ciekawi mnie to wiec pytam

za 140zł też nie pojedzie skuterem , obliczyłem to na szybko i wyszło mi że skuter musiałby spalić niecałe 2/100 owszem to jest możliwe , ale trzeba brać pod uwagę jakieś poprawki jak np. to że licznik kilometrów może pokazywać że przejechałeś 100km a w rzeczywistości 90 albo i mniej - w końcu licznik tak jak prędkościomierz napewno nie działa idealnie itp. fajny pomysł z tą wyprawą nawet mnie zainteresował ;) jak bym jechał to dwusuwem także kasy musiałbym wziąć ze 3 razy tyle minimum + coś na jedzenie , jakieś pamiątki itd :D

Madi ma WS 50, więc da rade dojechać za tyle mniej więcej.

Nawet niech wyjdzie te 200 zł na paliwo. Pieniądze to nie wszystko, liczy się radość z jazdy i to co się po drodze zobaczy.

Z Warszawy do Pragi:

Odjazd 07:00 czwartek 6 czerwiec – Warszawa, Dworzec Autobusowy Metro Młociny peron 1
Przyjazd 19:10 czwartek 6 czerwiec – Praga, Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc - Prague 12h.
10min

1 Pasażer(ów)
30.00 zł
(7.19 EUR, 185.39 CZK)

i z Pragi do Warszawy:

Odjazd 08:40 niedziela 9 czerwiec – Praga, Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc - Prague
Przyjazd 20:55 niedziela 9 czerwiec – Warszawa, Dworzec Autobusowy Metro Młociny peron 1 12h.
15min

1 Pasażer(ów)
75.00 zł
(17.97 EUR, 463.48 CZK)

Razem 105zł w obie strony :)