Pracuje na wysokich obrotach, a wolno jedzie.

Witamm. Mam problem ponieważ mój skuterek pracuje na wysokich obrotach, a wolno jedzie.. jest to chiński 4t. Starte rolki ? Pasek się ślizga ? Sprzęgło do wymiany ? Dzwon ?

Moze byc wszystko co wymieniles ;) wiec do roboty :P

jutro wymienie sprzęgło i dzwon i zobaczymy jakie będą efekty.

Najbardziej pasuje tu pasek lub zbyt lekkie rolki. Albo wariator sie zablokowal i nie chce sie rozszerzyc ;)

mi się wydaje, że to rolki albo sprzęgło :D Mam już ponad 13 tyś km. dzwon fioletowy widziałem, a okłądzin sprzęgła nie sprawdzałem, ale jutro rozbiore to zobaczę :)

Też by mi to wyglądało na pasek, tylko że z paskiem to słabo rusza bo silnik kręci sie jak durny a skuter ledwo człapie ale po przekroczeniu tych np 30-40km/h dynamika powraca i skuter się zbiera nawet ok, a po iluś tam (niewielu) kilometrach pasek sie urywa :( No ale to ja tak mam , a to nic nie znaczy bo to zależy od zestrojenia napędu wagi rolek wariatora itp. Tak czy inaczej coś ci się na pewno ślizga. Lub jak Maniek_smola... podpowiada może byc wariator, on niby nie moze sie zablokować ale w tym blaszanym talerzu gdzie sa ślizgi plastikowe to te ślizgi mogły się zetrzeć i ostre krawędzie blachy w której są ślizgi mogą drzeć po prowadnicach wariatora, a że to aluminium łatwo te prowadnice zniszczyć na zużytych ślizgach, a jak na prowadnicach sa powybijane duże schody, wariator nie będzie się płynnie przesuwał i to może powodować zacięcia wariatora. Mogę się mylić ale tyle mi na szybko do głowy przyszło.

powiem wam ze wariator to wątpie że się zacina. Mi to wygląda na zużyte rolki, są zbyt lekkie i wario nie dochodzi do końca pasek nie może wskoczyć wyżej.:)

mnie ostatnio pękła szczęka sprzęgła
spadek prędkości i przy hamowaniu odgłos jakby koło miało odpaść :P

miałem podobny przypadek i okazało się, że wariator jest pęknięty. Był to wario jakiś WMotors czy jakoś tak z allegro i ,iał na koncie ze 2000km.

Sprawdzę jutro cały napęd :)