Potrzebna pomoc. Ciężka sytuacja..

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #106052 Reply
    Adasiek369
    Użytkownik
    • 2

Witam.
    Jestem posiadaczem skutera firmy motobi sowa II z silnikiem 139Qmb(jest to 50ccm). Mam go prawie poł roku kupiłem go używanego i bez żadnych problemów aż do teraz.
    *Skuter ma nierówno mierne obroty (po wyłączeniu ssania oczywiście) na początku jak się ssanie wyłączy to na minimalne niskie obroty, wręcz nieraz gaśnie… Lecz po 10 sekundach wchodzi sam na wyższe a później się normują i są prawidłowe:)
    *gdy się to unormuje po nagłym przygazowaniu przygasa lub nieraz normalnie wejdzie na obroty jakie ja chce i po dodaniu ponownie full gazu dusi się i przygasa (by nie zgasł manetke kilka razy obkręcam i wchodzi na normalne obroty)
    * nawet zauważyłem że gdy dam mu pół gazu (skuter na nóżkach) to on sam zchodzi z obrotów…
    Bardzo proszę o pomoc gdy ktoś wie o co w tym wszystkim chodź.
    Sprawdzałem już w skuterze:
    *filtr powietrza- ok (próbowałem nawet bez niego i nic)
    *świeca-ok
    * gaźnik (komora pływakowakowa ok/wyczyszczona)
    próbowałem nawet trochę kręcić śrubką i nic

Moje podejrzania to wydaje mi się że coś z elektronika.. Mógłby być to moduł zapłonu ? POMÓŻCIE bo ja już sam zachodze w głowę… :/

ps. Moje również spostrzeżenia to troszkę gorzej odpala „pierwszy raz” (ale najpierw problemy z obrotami wystąpiły a później to odpalanie..)

#106053 Reply
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17

po tytule wątku spodziewałem się , że zdiagnozowali Ci białaczkę i szukasz dawcy szpiku albo zbierasz kasę na zabieg w stanach czy coś w tym stylu….

zaczałbym od porządnej regulacji gaźnika. jest wiele tutoriali na skuterowie

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#106054 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56

jaka nazwa tematu.. ja myslalem, ze jakis wypadek czy cos..

zadna elektryka.. gaznik .

#106060 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Ja natomiast myślałem, że dom mu zabrali, i potrzebuje pomocy 😀

Regulacja czyszczenie gaźnika, oraz regulacja zaworów

#106518 Reply
    marbryl1
    Użytkownik
    • 1

Kazdy człowiek inaczej podchodzi do problemu,u tego łonego jest to katastrofa i nie dziwie sie bo majac zero pojecia o mechanice jest to ogromny problem.

#106523 Reply
    elloco
    Uczestnik
    • 11

No ale zawsze można nazwać inaczej , bo „ciężka sytuacja” to raczej odnosiłoby się do jakiejś kolizji, skomplikowanej sytuacji życiowej itp.
    Jak jesteś pewny że gaźnik masz dobrze wyregulowany to luz zaworowy ustaw 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Potrzebna pomoc. Ciężka sytuacja..
Twoje informacje:

Back to top button